کد خبر: ۱۱۰۱۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و برای حفظ سلامت رانندگان تاکسی، کاور جداکننده قسمت راننده از قسمت مسافر در تمام تاکسی‌های مشهد نصب می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد محبی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: تمام هزینه‌های مربوط به نصب کاورهای جداکننده در تاکسی‌ها توسط سازمان تاکسیرانی پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه روزانه بین یک‌هزار و ۵۰۰ تا دو هزار تاکسی مشهد ضدعفونی می شود، افزود: شست و شوی ۱۵۰۰ تاکسی تنها در یک مرکز مکانیزه به صورت روزانه انجام می‌شود تا مسافران با خیالی آسوده از این وسایل حمل ونقل عمومی استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: ماسک و دستکش به تعداد مورد نیاز در اختیار تمام رانندگان تاکسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با همکاری شهرداری و اداره بهداشت بروشورهای نکات قابل توجه بایدها و نبایدها در مبادی ورودی شهر توزیع شده است، افزود: ضدعفونی‌کردن خودروها با محلول مخصوص ضد عفونی در مبادی ورودی شهر انجام و تاکسی‌ها پس از پایان هر سفر به مدت ۱۰ دقیقه توسط متصدی مربوطه با مواد مخصوص ضد عفونی می‌شود.

محبی ادامه داد: با نصب بنرهایی در مکان کیوسک‌ها به زائران و مجاوران تاکید شده در پرداخت کرایه تاکسی از اپلیکیشن‌های موبایلی و کد QR استفاده کنند و حتی‌الامکان از مبادله اسکناس بپرهیزند.

وی تاکید کرد: تهیه پادکست رادیویی، کلیپ‌های آموزشی، توزیع پنج هزار پوستر آموزشی و فرهنگ‌سازی گسترده در بین رانندگان و مسافران تاکسی برای توجه به راهکارهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از دیگر اقدامات تاکسیرانی مشهد بشمار می‌رود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد با تأکید بر لزوم حفظ آرامش شهروندان در شرایط فعلی، خاطرنشان کرد: اقدامات لازم پیشگیرانه در حال انجام است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.