کد خبر: ۱۱۰۱۰۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اعلام کرد
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: 30 اتوبوس و 85 مینی بوس خریداری شده در مرحله واگذاری به بخش خصوصی از طریق برگزاری مزایده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید حسینقلی زاده مقدم در بازدید شهردار مشهد از اقدامات سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی که با حضور معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: در مجموع 104 خط روزانه 5خط شبانه، 8 خط موقت و 19 خط حومه در حال خدمات رسانی و جابه جایی شهروندان در نقاط مختلف شهر مشهد و حومه آن هستند.
وی اضافه کرد: در این خطوط 1830 دستگاه اتوبوس فعال هستند که 826 دستگاه متعلق به سازمان اتوبوسرانی و هزار و4 دستگاه نیز متعلق به بخش خصوصی است.
وی با بیان اینکه روزانه به صورت میانگین حدود 621 هزار تراکنش در ناوگان اتوبوسرانی ازسوی شهروندان انجام می شود اظهارکرد: در مجموع سالانه 180میلیون تراکنش از سوی شهروندان در استفاده از اتوبوس انجام می شود که برای جبران بخشی از هزینه تمام شده هر سفر، سالانه 140میلیارد تومان یارانه از سوی شهرداری مشهد پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت اتوبوس و تورم سالانه شورای شهر برای جبران بخش کوچکی از هزینه ها در بودجه امسال با افزایش حداقلی قیمت بلیت اتوبوس در سال 99 موافقت کرده است.
حسینقلی زاده مقدم به سن اتوبوس های ناوگان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اشاره کرد و ادامه داد: میانگین سن ناوگان اتوبوسرانی 8.1 سال است که نسبت به سایر شهرها کمتراست اما استاندارد عمر اتوبوس ها به صورت میانگین 5.5 سال است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد افزود: بر این اساس برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی به دنبال خرید 1500 دستگاه اتوبوس برقی، هیبریدی و 500 دستگاه اتوبوس گازی هستیم.
وی به اقدامات انجام شده در راستای هوشمند سازی سازمان اتوبوسرانی اشاره و اضافه کرد: به دنبال تبدیل سیستم های قدیمی به سیستم های الکترونیک هستیم که در این مسیر پرداخت کرایه اتوبوس، ورود و خروج اتوبوس ها به توقف گاه ها، نظر سنجی و اطلاع رسانی خطوط عبوری و زمان رسیدن اتوبوس ها به ایستگاه به شهروندان و.. به صورت الکترونیک انجام می شود.
وی درخصوص تاکید شهردار مشهد به سایبان دار شدن ایستگاه های بدون سایبان نیز گفت: در مجموع 3هزارو 223 ایستگاه اتوبوس در شهر مشهد وجود دارد که از این تعداد هزار و417 ایستگاه دارای سایبان و مابقی فاقد سایبان هستند که سایبان دار شدن 330 ایستگاه جدید درحال انجام است.
حسینقلی زاده مقدم به اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله اجتماعی در اتوبوس ها اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه 27 خط شهری و 18 خط حومه از روز دوشنبه اول اردیبهشت با بیش از 900 اتوبوس فعال خواهند شد برای رعایت فاصله مناسب روی صندلی ها به صورت یک درمیان علامت هشداربرای ننشستن مسافر روی صندلی نصب شده است.
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین قسمت اتوبوسران از مسافران با کاور محافظ جدا سازی شده و اتوبوس ها نیزهرشب و در پایان هر مسیر توسط اکیپ های سیار و ثابت ضد عفونی خواهند شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.