کد خبر: ۱۱۰۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
شهردار منطقه 12 با اشاره به تخریب، ریزش و فروریزش 65 معبر و خانه قدیمی در این منطقه تنها طی دو ماه، از نهادهای تصمیم گیر درخواست کرد که برای بافت‌های فرسوده منطقه 12 چاره‌ای بیندیشند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی محمد سعادتی اظهار کرد: متأسفانه سیاست‌های تشویقی ناکافی دولت برای نوسازی بافت های فرسوده، به سازی و مرمت بافت‌های تاریخی  و عدم حمایت کافی نظام بانکی و عدم ایفای تعهدات دستگاه های خدمات رسان و ضعف طرح های توسعه‌ای در منطقه 12 ، سبب شده است که متاسفانه روند فرسودگی طی سالهای اخیر در این منطقه با شدت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی افزود: بعضا ضوابط متعارض، موردی و مبهم در خصوص حفاظت از محدوده‌های تاریخی، یکپارچه سازی و کمی نگری در خصوص ضوابط میراث مرتبط با بافت تاریخی، موجب افت کیفیت فرهنگی در سطح محلات و افزایش آسیب های اجتماعی شده که در نهایت شاهد تقویت روند مهاجرت از منطقه مرکزی به ویژه بافت تاریخی هستیم.

سعادتی با بیان اینکه عدم استقبال شهروندان به سکونت و افت کیفیت زندگی باعث افزایش ابنیه متروکه و اختلال در نظام اجرایی توسعه و نوسازی شهری می‌شود، گفت: از همه نهادهای سیاست گذار و مراجع قانونی تصمیم گیر درخواست می کنم که منطبق با واقعیت‌های شهر در فرآیند تقویت سکونت و نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده اعم از ارزشمند و غیرارزشمند آستین همت بالا بزنند.

برچسب ها: ریزش ، خانه ، معبر ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.