کد خبر: ۱۱۰۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی صورت گرفت
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: متروی تهران به منظور رعایت فاصله اجتماعی صد درصد نشانه گذاری شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه مصوبه ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس مبنی بر حضور فیزیکی روزانه ۵۰ درصد کارکنان، با هدف حضور حداقلی کارکنان و ارباب رجوع در ادارات اعلام شد افزود: کار نشانه گذاری برای رعایت فاصله اجتماعی در کمتر از یک هفته به اتمام رسید و دلیل اینکه این کار تا به امروز طول کشید تعطیلی مشاغل چاپخانه برای چاپ برچسب بود و همین امر موجب تأخیر در نصب علائم شد.

وی تصریح کرد: در این هفته با افزایش نسبی مسافر روبرو شدیم ما براي خدمات رساني هرچه بهتر به شهروندان از همه ظرفیت مترو استفاده کرده و هیچ یک از قطارهایمان را در پارکینگ‌ها متوقف نکرده تا از ازدحام مسافري در ایستگاه های خطوط هفتگانه جلوگيري كنيم.
جزئیات آخرین اقدامات متروی تهران برای فاصله گذاری اجتماعی
نوبخت خاطرنشان کرد : هر آنچه در اختیار داشتیم را برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفتیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از ماسک دستکش برای همه مسافران مترو باید در اولویت قرار گیرد که از آن‌ها درخواست می‌شود از این ملزومات بهداشتی استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه درخصوص جداسازی واگن‌های بانوان نیز گفت: هیچ تغییری در سیاست های کلی ایجاد نشد و سال هاست طرح جدا سازی بانوان در حال اجرا است و علایم آن بروی تمامی قطارها نصب شد و بر روی سکوهای ایستگاه ها هم مشخص است و بیشتر مسافران با این موضوع آشنا هستند.

وی با تاکید بر اینکه این طرح متوقف نشده افزود: با توجه به شرایط ویژه ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده مجبور هستیم درچند نوبت قطارها را ضد عفونی کنیم و به همین دلیل مدل جداسازی را تغییر داده ایم تا همکاران در هنگام ضد عفونی به راحتی برای ضدعفونی کردن قطارها اقدام کنند و امیدواریم که آقایان با رعایت این حریم از ورود به دو واگن ابتدایی و انتهایی قطار که برای بانوان در نظر گرفته شده است اجتناب کنند. 

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از ارسال پیامک برای یادآوری  و اهمیت به رعایت فاصله اجتماعی به شهروندانی که وارد ایستگاه های متروی تهران و حومه می شوند، خبر داد.
جزئیات آخرین اقدامات متروی تهران برای فاصله گذاری اجتماعی
نوبخت در ادامه گفت: در هفته پایانی فروردین ماه شاهد افزایش سفر بودیم اما در کنار اجرای طرح رعایت اجتماعی که مصوب شد با تهیه و ارسال پیامک به شهروندانی که وارد ایستگاه های هفتگانه خطوط مترو می شوند تلاش خواهیم کرد تا توجه مسافران را برای رعایت فاصله اجتماعی در تمامی ایستگاه هاو قطارها جلب کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اوج خدمات رسانی مترو را با توجه به ساعت کار ادارت در صبح و ظهر تنظیم شده افزود: با حداکثر سرفاصله سه و نیم دقیقه در خطوط یک دو و چهار خدمات رسانی کردیم و هر آنچه در توان داریم ارئه می دهیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: در هنگام سوار و پیاده شدن به قطار با توجه به اینکه عرض در قطارها یک متر و سی سانتی متر است باید مورد توجه قرار گیرد و از شهروندان می خواهیم تا مسافران خودشان هوشمندانه فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

وی در پایان گفت: ما با پیچ کردن در ایستگاه ها رعایت فاصله اجتماعی را به مسافران یادآور می شویم اما در صورتی که سفر با مترو افزایش پیدا کند تاثیرات  این کارها کمتر می شود.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .