کد خبر: ۱۰۹۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان:
رئیس شوراهای حل اختلاف کرمان گفت: با هدف ایجاد صلح و سازش تعداد ۲۱ زندانی محکوم‌به قصاص نفس که به دلیل قتل به اعدام محکوم‌شده بودند از چوبه دار رهایی یافتند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی تقی زاده گفت: طی یک سال گذشته با تلاش‌های شبانه روزی کارکنان شورای حل اختلاف و ایجاد صلح و سازش، یک هزار و ۳۴۲ مددجو از زندان‌های استان کرمان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشته‌اند.

تقی زاده اظهار داشت: خوشبختانه درصد صلح و سازش در شعب حل اختلاف ویژه زندان استان کرمان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ قریب به ۱۷ درصد افزایش یافته است.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ویژه زندان استان کرمان تعداد چهار هزار و ۳۶۲ فقره پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته است که از این تعداد دو هزار و ۴۳۸ فقره پرونده منتهی به صلح و سازش شده که در نهایت منجر به آزادی هزار و ۳۴۲ مددجو از زندان این استان شده است.

تقی زاده تصریح کرد: شورای حل اختلاف ظرفیت خوبی در زمینه کاهش آمار زندانیان دارند و ضرورت دارد هر چه بیشتر شعب شورای حل اختلاف زندان تقویت شوند.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ صلح و سازش که دارای ریشه‌های دیرینه تاریخی و اعتقادی در میان مردم است می‌تواند با استفاده از ظرفیت صاحب نفوذان و صاحبان کلام در بسیاری از موارد راهگشای مشکلات باشد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان همچنین از آزادی ۲۱ زندانی محکوم به قصاص نفس در سال ۱۳۹۸ از اعدام خبر داد و افزود: با تلاش کارکنان شوراهای حل اختلاف وتشکیل جلسات مکرر با هدف ایجاد صلح و سازش و با حضور شاکی و متشاکی در زندان‌های استان تعداد ۲۱ زندانی محکوم‌به قصاص نفس که به دلیل قتل به اعدام محکوم‌شده بودند از چوبه دار رهایی یافتند.

وی گذشت و فداکاری را از خصوصیات بارز مردم استان کرمان قلمداد کرد و افزود: حرکت اولیای دم حرکت ارزشی و الهی است و ثواب این عمل قطعاً در پیشگاه خداوند متعال محفوظ خواهد بود.

تقی زاده ازاین اقدام انسان‌دوستانه و خدا پسندانه اولیا دم که با گذشت خود ضمن اعطای حیات انسانی به این افراد نادم و پشیمان، زمینه توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، تقدیر کرد و گفت: انتظار می‌رود در آینده نزدیک شاهد آزادی تعداد بیشتری از زندانیان محکوم به قصاص از چوبه دار باشیم.

در سال ۹۷ شوراهای حل اختلاف استان کرمان رتبه نخست بیشترین میزان صلح وسازش در پرونده‌های شوراهای حل اختلاف ویژه زندان را درسطح کشور به خود اختصاص داده بودند که این روند افزایشی در سال ۹۸ نیز ادامه داشته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.