کد خبر: ۱۰۹۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
مهندس نوبخت در گفتگو با شهر فردا:
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه پیرامون شرایط ویژه شهروندان در استفاده از مترو گفت: فاصله گذاری اجتماعی هر چند با تمهیدات صورت گرفته در صورت عدم رعایت مسافران نسبت به فاصله گرفتن از یکدیگر و استفاده از ماسک امکان پذیرنیست.
مهندس فرنوش نوبخت در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیرامون استفاده شهروندان در پی بازگشایی ادارات از مترو و حمل و نقل عمومی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در متروی تهران، اظهار داشت: متروی تهران مانند گذشته در حال خدمات رسانی به شهروندان است حتی اکنون که کشور در شرایط اپیدمی کرونا قرار گرفته با تمهیداتی سعی در ایجاد فاصله گذاری اجتماعی بین مسافران مترو برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا دارد.
تمهیدات متروی تهران برای فاصله گذاری اجتماعی/ مسافران از ماسک استفاده کنند
نوبخت اذعان داشت: با تمهیداتی که صورت گرفته برچسب هایی برای فاصله گذاری اجتماعی در تمامی ایستگاه ها و قطارها نصب شده و به طور مداوم از بلندگوها برای رعایت فاصله بین مسافران تذکر داده می شود و همچنین برای عدم تجمع مسافران در ایستگاه ها زمان توقف قطارها در هر ایستگاه افزایش یافته است.

وی همچنین با اذعان به اینکه با توجه به توقف بیش از عرف قطارها در ایستگاه ها قطعا نمی توان افزایش حرکت قطار در ایستگاه را داشت، افزود: نه تنها تمهیدات مقابله با ویروس کرونا صورت گرفته که قرار است با ورود هر مسافر و ثبت شماره تماس وی پیامکی به مسافران برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مترو و اماکن عمومی و ایستگاه ها ارسال شود .

نوبخت در پاسخ به اینکه مهندس هاشمی پیرامون فراگیری استفاده مردم از مترو و احتمال سرعت رشد ویروس کرونا در شهر تهران و همچنین پیگیری روشن بودن هواکشهای مترو نکاتی را گوشزد کرده است، تصریح کرد: شهرداری تهران همواره تابع پروتکل های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبازره با کرونا بوده است و متروی تهران نیز تابع همین قوانین همواره هواکشهای مترو روشن است حتی زمانی که در قطار فقط یک مسافر وجود داشته باشد، کولرها و هواکشها خاموش نمی شوند.  

وی در پاسخ به اینکه آیا ایستگاهی دارای تجمع بیش از حد مسافر از زمان بازگشایی ادارات بعد از تعطیلات و قرنطینه بوده است یا خیر گفت: بله ایستگاه هایی مانند صادقیه، دروازه دولت و امام خمینی که ایستگاه های تقاطعی هستند جزء ایستگاه هایی است که همواره تجمع مسافر را دارد چراکه مسافر در این ایستگاه ها با قطارها پیاده و سوار می شوند بنابراین اجرای فاصله گذاری اجتماعی توسط پرسنل مترو امکان پذیر نیست و مسافران خود باید این فاصله را رعایت کنند.

نوبخت با اشاره به اینکه پس از بازگشایی ادارات و مراجعه مردم به مترو برای جابجایی، 40 درصد افزایش مسافر نسبت به هفته اول پس از تعطیلات در متروی تهران داشتیم، تاکید کرد: شهروندان حتما به هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه مترو از ماسک و دستکش استفاده کنند فاصله را داخل واگن های قطارها رعایت کنند و به هنگام خروج از قطار و یا داخل شدن به قطار نیز فاصله اجتماعی داشته باشند و از دست فروشان خرید نکنند، تا ان شالله این بحران به زودی از کشور برود و زندگی به روال عادی بازگردد.

انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.