کد خبر: ۱۰۹۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن نگرانی از اذحام جمعیت در وسایل حمل و نقل عمومی، گفت: ما نگران شیوع دوباره پاندمی کرونا هم زمان با ماه مبارک رمضان در تهران هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با بیان این که بنا به تصمیم ستاد ملی کرونا از روز گذشته دو سوم کارمندان و کارگران باید در محل کار خود حاضر شوند، گفت: این در حالی است که از هفته آینده نیز اصناف فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و قطعا باعث ازدحام جمعیت در وسایل حمل و نقل عمومی می‌شود و این در حالی است که وزارت بهداشت و سازمان‌های بهداشتی، حمل و نقل عمومی را آلوده تر از فضاهای دیگر همچون مدارس، دانشگاه‌ها و غیره می‌دانند.

وی با بیان این که ما نگران شیوع دوباره پاندمی کرونا در تهران هستیم، ادامه داد:  از سوی دیگر ماه رمضان در پیش است و ممکن است سیستم ایمنی روزه داران تضعیف شود که می‌تواند پیامدهای بالاتری داشته باشد و انتظار داریم ستاد ملی و شهری کرونا در تصمیم گیری‌هایشان همه جوانب را بیندیشند و از تجربیات شورای شهر نیز بهره مند شوند تا تصمیمات واقعی تر اخذ شود.

هاشمی ضمن تقدیر از خدمات ارائه شده توسط شهرداری تهران گفت: در ایامی که همه درگیر کرونا هستند، نیروهای خدمات شهری با پاک سازی کانال‌ها سبب شدند که بارندگی زیاد این روزهای پایتخت حادثه ساز نشود و این در حالی است که پاکبانان به خصوص افرادی که در حوزه پسماند بیمارستانی کار می کنند و همچنین کارکنان بهشت زهرا(س) ، آتش نشانی، فروشگاه شهروند و غیره عملیات مضاعف و بدون تعطیلی داشتند که جا دارد رسانه‌ها این زحمات پرسنل شهرداری را به خوبی پوشش دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین از معاونت فرهنگی و اجتماعی و همچنین سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران خواست که برنامه‌های ویژه‌ای را برای ماه مبارک رمضان و همچنین توجه به خانواده‌های داغداری که حتی نتوانستند مراسم ترحیم برای فوت شدگانشان برگزار کنند آماده کنند.

وی گفت: همچنین لازم است که از کارهای خیریه‌ای که در این روزها انجام می‌شود نیز حمایت شود.

به گزارش ایسنا، هاشمی همچنین در خصوص برخی اظهارات مبنی بر این که سیستم هوادهی مترو ممکن است مشکلاتی را ایجاد کنند با حضور دوباره در جمع خبرنگاران گفت: سیستم هوادهی در داخل واگن‌ها ، هوا را پخش می‌کند و با تلفیق هوای داخل و بیرون قطار باعث هواسازی می‌شود که باید فکری به حال تهویه داخل واگن‌ها شود و اگر نتوانند باید مترو متوقف شود.

وی همچنین در خصوص رزرو اتوبوس های پایتخت با تاکید بر این که این اتوبوس‌ها برای حمل و نقل عمومی نیست، تصریح کرد: این طرح از قدیم وجود داشته و من خیلی هم موافق آن نبودم اما به  مانند تاکسی که اسنپ دارند سعی کردند که اسنپ اتوبوسی داشته باشند که البته اطلاعات دقیقی در خصوص جزئیات اجرای این طرح ندارم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.