کد خبر: ۱۰۹۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
عضو شورای شهر تهران گفت: درآمدهای شهرداری تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا در اسفند سال ۹۸ به میزان ۲ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سید محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه شیوع کرونا تأثیر بسیاری بر کاهش درآمد‌های شهرداری تهران داشته است، گفت: شیوع ویروس کرونا درآمد‌های شهرداری تهران را نسبت به مدت مشابه سال قبل دوسوم کاهش داده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه درآمد‌های اصلی شهرداری تهران در حوزه ارزش افزوده، مالیات و بخش‌های اقتصادی است، تصریح کرد: به دلیل اینکه فعالیت‌های ساخت و ساز متوقف شده است، بیشتر افراد هم از مراجعه برای کسب پروانه ساخت خودداری کرده‌اند، به ویژه اینکه اغلب فعالان در حوزه ساخت و ساز در ماه اسفند اقدام به کسب پروانه می‌کردند که امسال شیوع کرونا مصادف با ماه اسفند بود و لطمه بزرگی به درآمد‌های حاصل از این بخش زد.

وی افزود: پس از شیوع ویروس کرونا درآمد‌های شهرداری تهران ۲ هزار میلیارد تومان کاهش یافت، چنانچه در اسفند ماه سال ۹۷، ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان درآمد داشتیم و امسال این مبلغ به ۷۰۰ میلیارد تومان رسید.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا میزان هزینه‌های شهرداری هم افزایش یافت، گفت: امسال زمان خدمات دهی گرمخانه‌ها افزایش یافت و اقداماتی که به منظور ضد عفونی و سم پاشی معابر و اماکن عمومی نظیر مترو و ایستگاه‌های اتوبوس صورت گرفت، هزینه‌ها را بالا برد.

میر لوحی تصریح کرد: هنوز برآورد دقیقی از میزان افزایش هزینه‌های شهرداری تهران صورت نگرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.