کد خبر: ۱۰۹۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان گفت: در راستای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، قطارهای مسافربری کشور تا پایان فروردین فعالیت نخواهند داشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس با شرکت استانداران برگزار شد، بیان کرد: در این نشست برای هفته پایانی فروردین‌ماه (۲۳ تا ۳۱ فروردین سال جاری) در حوزه‌های مختلف تصمیماتی گرفته شده است از جمله اینکه مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان فروردین‌ماه همچنان تعطیل هستند.

وی افزود: در رابطه با اصناف از ۲۳ فروردین آن دسته از اصنافی که طبق اعلام وزارت بهداشت کم‌خطرتر هستند مجاز به فعالیت خواهند بود و اصناف سطح دوم در پایان فروردین‌ماه در مورد آنها تصمیم‌گیری خواهد شد و همچنین اصنافی که نسبت به دستورالعمل‌ها تخلف داشته باشند برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا ادامه داد: در بخش‌های تردد بین استانی تا پایان فروردین‌ماه اجازه ورود به ماشین‌های سواری و مسافری داده نخواهد شد و ورودی‌های استان باید تحت مراقبت فرمانداران، بسیج، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط باشد.

شریعتی اضافه کرد: در رابطه با رفت‌وآمد بین‌شهری هم در حد امکان سختگیری شود و سفرها محدود به موارد ضروری باشد.

استاندار خوزستان بیان کرد: بنا بر تأکید رئیس‌جمهور از همه مردم خواهش می‌شود که همچنان در خانه بمانند و روند فعلی را که با همراهی خوب و صبر مردم عزیز بوده است، ادامه دهند و جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

وی در خصوص چگونگی فعالیت ادارات در هفته پایانی فروردین‌ماه تصریح کرد: کارکنانی که وضعیت با ریسک بالا دارند از جمله افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، قلبی، عروقی، دیابت، ریوی، فشارخون و همچنین زنان شیرده یا باردار در محل کار حاضر نشده و حداکثر دو سوم پرسنل در محل خدمت حضور داشته باشند و ساعت کار از تاریخ ۲۳ فروردین‌ماه تا اطلاع ثانوی از ۷ صبح تا ۱۴ بعدازظهر خواهد بود.

شریعتی بیان کرد: در حوزه «تولید» بخش عملیات تولید همچنان ادامه داشته باشد و حمل کالا و ارزاق همچون گذشته بلامانع است اما مواردی که امکان گسترش بیماری دارد همچون اماکن متبرکه، مساجد، نمازهای جمعه و جماعت تا پایان فروردین‌ماه همچنان تعطیل خواهد بود و روند فاصله‌گذاری‌ها همچنان با مراقبت ادامه خواهد داشت.

استاندار خوزستان عنوان کرد: همچنین بر اساس تصمیم اتخاذ شده قطارهای مسافری تا پایان فروردین‌ماه نخواهیم داشت.

شریعتی در پایان اظهار داشت: تصمیم ستاد ملی بر این است که هم مراقبت‌های کافی و سخت‌گیرانه شود و در عین حال هم معیشت و اقتصاد دیده شود و شرایط لازم برای کسانی که از لحاظ معیشتی در تنگنا قرار گرفته‌اند به نحوی فراهم شود که این افراد بتوانند تا حد امکان از زیر بار سختی‌ها خارج شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.