کد خبر: ۱۰۹۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
در اولين روز كاري سال ۹۹ متروی تهران ميزبان ۲۸۸ هزار نفر بود
نايب رييس هيات مديره و مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه گفت: با توجه به بازگشايي ادارات و آغاز سفرهاي شهري، متروي تهران شلوغ ترين روز كاري خود را در سال جديد با جابجايي ۲۸۸هزار نفر پشت سرگذاشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فرنوش نوبخت با اشاره به تصميم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر کاهش حجم فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی افزود: با توجه به افزايش تعداد مسافران اگرچه طبق برنامه ريزي هاي انجام شده بايد با هفتاد درصد ظرفيت به مردم خدمات رساني مي كرديم، اما ظرفيت جابجايي مسافر را افزايش داديم تا مسافران بتوانند فاصله اجتماعي را رعايت كنند.
وي تصريح كرد: روز 16 فروردين ماه 99 بیش از ۲۸۸ هزار نفر مسافر مترو بوده‌اند، كه این آمار نسبت به ايام  تعطیلات نوروزي ۳ برابر افزايش داشته است .
نوبخت با اشاره به اينكه ميزان مسافران مترو نسبت به اولين روز كاري در سال گذشته بيش از هشت درصد كاهش داشت افزود: اگر روند افزايش مسافر در روزهاي آينده ادامه داشته باشد امكان اجراي طرح فاصله اجتماعي در مترو امكان پذير نيست.
مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه خاطرنشان كرد: ميزان جابجايي مسافر روزانه در متروی تهران بيش از يك ميليون و هشتصد هزار نفر است اما در اين شرايط كه تنها برخی از دستگاه‌های خدماتی و ضروری، کادر درمانی و بیمارستان‌ها، اورژانس و فعالیت ۳۰ درصد کارکنان دستگاه های اداری، در حال انجام است انتظار مي رود تا تردد هاي غير ضرور انجام نشود، چرا كه ظرفيت واگن هاي مترو مشخص است و براي رعايت فاصله اجتماعي وقتي تعداد مسافران بالا رود هر چقدر هم خدمات رساني را افزايش دهيم اين امر محقق نمي شود.
وي در پايان گفت: همچنان تمامي قطارها و ايستگاه ها به صورت روزانه شستشو و ضد عفوني مي شود اما از شهروندان و مسافران محترم مي خواهيم حتماً در زمان استفاده از مترو مسائل بهداشتی را رعایت کرده، فاصله اجتماعی را مدنظر قرار داده و از ماسک استفاده کنند.
نوبخت افزود: مسافرانی که مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند درخواست داريم  از این شبکه برای تردد استفاده نکنند. همچنین مسافران از دستفروشان خرید نکنند و اگر کار واجبی ندارند از خانه بیرون نیایند و از شبکه مترو استفاده نکنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات متروی تهران برای فاصله گذاری اجتماعی/ مسافران از ماسک استفاده کنند

تمهیدات متروی تهران برای فاصله گذاری اجتماعی/ مسافران از ماسک استفاده کنند

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه پیرامون شرایط ویژه شهروندان در استفاده از مترو گفت: فاصله گذاری اجتماعی هر چند با تمهیدات صورت گرفته در صورت عدم رعایت مسافران نسبت به فاصله گرفتن از یکدیگر و استفاده از ماسک امکان پذیرنیست.
انتشار بیست و نهمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری

انتشار بیست و نهمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری

بیست و نهمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری منتشر شد.