کد خبر: ۱۰۹۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون ۳۱۱ نفر در استان کرمان بر اساس نتایج آزمایشگاهی به این بیماری مبتلا شده اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید وحید احمدی طباطبایی در نشست خبری پیرامون آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ نمونه برای آزمایشگاه ارسال و تست ۱۳ نفر با متوسط سنی ۶۴ سال مثبت شد.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۹ مورد مرد و چهار مورد زن هستند، افزود: هر ۱۳ مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است.

احمدی طباطبایی بیان کرد: تاکنون تعداد کل موارد مثبت کرونا از نظر آزمایشگاهی در استان کرمان ۳۱۱ نفر است و عملاً آمار موارد قطعی مبتلا به کرونا در کرمان از مرز ۳۰۰ نفر رد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر مرد به دلیل کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان جان خود را از دست داد و در مجموع ۳۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان کرمان جان خود ار از دست داده‌اند.

وی تعداد ترخیصی های استان کرمان طی ۲۴ ساعت گذشته را شش نفر ذکر کرد و افزود: در مجموع ۱۹۰ مورد از بیماران مبتلا به کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون ترخیص شده‌اند.

احمدی طباطبایی با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۶ نفر در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند، افزود: در حال حاضر شش نفر در آی سی یو بستری بوده و چهار نفر هم در نقاهتگاه مستقر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: تعداد بیماران حاد تنفسی شدید از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون هزار و ۹۱۰ مورد است که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳ مورد به دلیل مشکلات حاد تنفسی شدید در بیمارستان‌های سطح استان کرمان بستری شدند.

وی بیان کرد: در مجموع ۳۰ نفر از کادر درمانی استان کرمان درگیر این ویروس شده‌اند و طی ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر به کادر درمانی اضافه شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.