کد خبر: ۱۰۹۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
مدیرعامل شرکت شهر سالم هدف از غربالگری کرونا کلیه کارکنان شهرداری تهران را جداسازی افراد بیمار از غیر بیمار و تحت پوشش قرار دادن مبتلایان به ویروس کرونا عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکتر حمید چوبینه با یادآوری اولویت پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران از سوی شرکت شهر سالم در دوره مدیریت جدید گفت: از وقتی که موضوع بیماری کرونا به صورت کشوری و جهانی مطرح شد، به دلیل سطح مواجه‌ای که همکاران ما می‌توانند در محیط کاری‌شان با این ویروس داشته باشند، این بیماری به یکی از دغدغه‌های اصلی ما تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه دستور شهردار برای قرار گرفتن تمامی امکانات و ظرفیت‌های شهرداری تهران ذیل مدیریت کشوری بحران کرونا، وظیفه و دغدغه مدیران شهری را چند برابر کرد، ادامه داد: در ارتباط با سلامت کارکنان شهرداری ما در گام نخست تمامی پروتکل‌های لازم را به استحضار همکارانمان در سازمان‌ها، شرکت‌ها و مناطق مختلف رساندیم.

چوبینه در توضیح دلایل انجام طرح غربالگری کرونا کارکنان شهرداری تهران اظهار کرد: معاونت منابع انسانی به عنوان بخشی که مستقیما مسئولیت سلامتی کارکنان شهرداری تهران را بر عهده دارد، و جناب آقای دکتر مظاهریان تاکید داشتند که پرسنل محترم سال جدید را با آسودگی خیال از جهت سلامتی آغاز کنند و از این جهت دستور فرمودند که برنامه‌ای برای غربالگری کرونا همکاران شهرداری تهران تهیه شود. این طرح از سوی ما عرضه شد و آقای دکتر مظاهریان دستور دادند که از شانزدهم فروردین‌ماه آغاز شود.

مدیرعامل شرکت شهر سالم افزود: با توجه به اینکه بخش‌هایی از شهرداری تهران، تعطیل‌بردار نیستند، ما از نهم فروردین‌ماه طرح را با غربالگری کارکنان سازمان بهشت زهرا آغاز کردیم و همکاران بنده این طرح را در سازمان پسماند، سازمان میوه و تره‌بار، سازمان آتشنشانی، شرکت شهروند و دیگر بخش‌هایی که در این روزها به مردم تهران خدمات‌رسانی می‌کنند، ادامه دادند.

وی با بیان اینکه طبق دستور مظاهریان غربالگری برای همه کارکنان شهرداری تهران انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: پروتکل‌های انجام غربالگری کرونا در محل‌های اسکان کارگران را هم در دست تهیه داریم که انشااله پس از تایید مظاهریان این گروه از همکاران که بیشترین سطح مواجهه را با ویروس کرونا دارند، مورد پایش قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کادر درمانی شرکت شهر سالم مانند دیگر بخش‌های نظام سلامت کشور در درمانگاه‌های شهرداری تهران به صورت شبانه‌روزی و تمام قد در برابر ویروس کرونا در حال خدمت‌رسانی به شهروندان هستند. بخش‌های دیگر شرکت شهر سالم نیز پیگیر رفع نیازهای مختلف کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران هستند.

وی اضافه کرد: در کنار استمرار این فعالیت‌ها، ۳۵ تیم برای غربالگری بیماری کرونا در نظر گرفته‌ایم که ضمن انجام طرح در مراکزی که عرض کردم، از روز شنبه در بخش‌های ستادی از جمله مناطق مشغول خواهند شد.

به گفته چوبینه، در این طرح در هنگام ورود به محل کار از کارکنان در سطح نخست، دمای بدن و میزان اکسیژن خون و معاینات و تحلیل شرح حال‌هایی از مراجعین گرفته می‌شود و در سطح بعد اگر لازم شد، آزمایشاتی که در پروتکل‌های تشخیص بیماری وجود دارد مثل CBCdiff  و همین‌طور ESR و CRP و دیگر آزمایشات لازم انجام خواهد شد و در مرحله بعد CT Scan و عکس قفسه سینه برای افراد مشکوک به بیماری در مرکز بهداشتی و درمانی منطقه پنج که به این دستگاه‌های لازم مجهز است، صورت خواهد پذیرفت. در نهایت نیز در صورت مثبت بودن آزمایش‌ها، برای مراقبت و درمان در منزل یا اعزام به بیمارستان‌ها چاره‌اندیشی خواهد شد. بدین ترتیب هم جداسازی افراد بیمار از غیر بیمار انجام می‌شود و هم افراد تحت پوشش حمایتی و درمانی قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم از همه همکارانی که علائم ابتلا به ویروس کرونا را دارند و یا مواجهه‌ای با این ویروس داشته‌اند، خواست تا حتما اطلاعات دقیقی از وضعیت خود به تیم‌های اعزامی ارائه دهند تا روند کاری آنها تسهیل و حمایت‌های لازم را از موارد مشکوک نیز انجام شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان یادآور شد: تعداد آیتم‌های تشخیصی ما در طرح غربالگری کارکنان شهرداری تهران از ویروس کرونا که در هنگام ورود آنها به محل کار صورت می گیرد بیشتر از نمونه‌های مشابه است و به تبع آن نتایج دقیق‌تری در اختیار خواهیم داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.