کد خبر: ۱۰۹۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
مرادی:
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: تعیین زمان بازگشایی آرامستان باغ رضوان بر اساس مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خواهد بود و در صورت اتخاذ تصمیمات جدید ، مراتب به شهروندان گرامی اطلاع رسانی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمدرضا مرادی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: به متولیان آرامستان های محلی شهر نیز اعلام شده برای مقابله با ویروس کرونا، از حضور شهروندان در آرامستان‌ها پیشگیری کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط به وجود آمده و بر اساس تصمیم مسئولان مربوطه، در آرامستان باغ رضوان تنها خدمات مربوط به خاکسپاری اموات با حضور اقوام درجه یک متوفیان انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: پذیرش، تغسیل، تکفین و خاکسپاری متوفیان در آرامستان باغ رضوان با مدیریت و برنامه ریزی کارشناسانه انجام و خادمان گمنام آرامستان‌ها با تلاش و کوششی وصف ناپذیر ارائه خدمات می‌کنند و در همین راستا تنها اقوام درجه یک متوفیان برای پیگیری امور و انجام مناسک خاکسپاری اجازه ورود به آرامستان را دارند.

وی با تاکید بر اینکه تمام موازین شرعی و اصول بهداشتی در آرامستان باغ رضوان رعایت می‌شود، تصریح کرد: دفن اجساد کرونایی در اصفهان بر اساس پروتکل‌های ابلاغی وبا نظارت کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان انجام و خانواده متوفیان می‌توانند پیکر متوفی را در قطعه و ردیف مورد نظر به خاک بسپارند.

مرادی ادامه داد: تمامی متوفیان پس از انتقال به آرامستان باغ رضوان برای رعایت احتیاط بیشتر ضد عفونی می‌شوند و به دلیل رعایت اصول بهداشتی و بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه باید در عمق دو متری به خاک سپرده شوند.

وی خاطر نشان کرد: خودروهای حمل متوفی به محض تحویل دادن متوفیان ضدعفونی می‌شوند و خودروهایی که متوفی را تا مزار مشایعت می‌کند، گندزدایی و ضدعفونی می‌گردند

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان از زحمات تمامی کارکنان به خصوص پرسنل امور متوفیان و نیروهای انتظامات که به صورت شبانه روزی برای برقراری نظم و انضباط و اعمال کنترل‌های لازم اقدام می‌کنند، همچنین کارگران زحمتکش خدمات، فضای سبز و رانندگان خودروهای حمل متوفی که در این شرایط سخت فعالیت دارند، قدردانی می‌کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.