کد خبر: ۱۰۹۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
معاون عمرانی استانداری قزوین:
معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: مشارکت مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی مطلوب است و مهار ویروس کرونا باتداوم همکاری مردم و در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضروری ممکن می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی فرخزاد از برخی اقدامات انجام شده در راستای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا در بخش‌های مرکزی شهرستان البرز و قزوین بازدید کرد.

وی در این بازدید اظهار داشت: با تصمیمات ستاد مرکزی مقابله با ویروس کرونا در کشور و استان محدودیت‌هایی در حوزه اصناف، مدارس و فعالیت ادارات ایجاد شده که تنها راه مقابله قطع زنیجره انسانی انتقال است.

فرخزاد تصریح کرد: همکاری شهروندان استان قزوین برای مهار و شکست کرونا قابل توجه بوده که جای تقدیر دارد بویژه در شرایطی که نگران انتشار گسترده ویروس در روز طبیعت بودیم این همراهی و درک مردم بسیاری از نگرانی‌ها را برطرف کرد.

وی افزود: جا دارد از همراهی خوب مردم در روز طبیعت که در خانه ماندند تا ویروس کرونا بیش از این گسترش نیابد تشکر کنیم و درخواست شود همچنان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.


فرخزاد تصریح کرد: با کاهش حدود ۷۰ درصدی تردد در مسیرهای ارتباطی استان قزوین در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل این همراهی به اوج خود رسیده که باید تداوم یابد.

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: همکاری خوب اصناف در قزوین با دولت و همچنین اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کاهش سیر کرونا در میهن اسلامی مؤثر بوده است.

فرخزاد اظهار داشت: اجرای طرح ملی غربالگری سلامت نیز در کمک به شناسایی بیماران و قرنطینه آنها کمک قابل توجهی کرده است و حدود ۹۰ درصد جمعیت استان غربالگری شده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه از ظرفیت شهرداری‌ها برای مقابله با ویروس کرونا به خوبی استفاده شده است، افزود: با عملیات شبانه روزی گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر و خیابان‌های شهرهای استان در این زمینه نیز کارهای خوب بهداشتی انجام شده است.

فرخزاد اظهار داشت: امکانات دستگاه‌های مختلف استان قزوین برای مقابله با کرونا بسیج شده و همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمانی وجود دارد که باید آن را ادامه دهیم.

وی با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده در طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: با تعطیلی اصناف غیرضروری، مدارس و همچنین دورکاری در ادارات و حضور یک سوم کارمندان در دستگاه‌های اجرایی تا ۲۰ فروردین، اظهار داشت: تصمیم گیری در خصوص تمدید این شرایط و یا هر تصمیم جدید بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا در قزوین است و امیدواریم با همراهی و رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم، هرچه زودتر به شرایط عادی بازگردیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.