کد خبر: ۱۰۹۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
فرمانده یگانهای ویژه نیروی انتظامی گفت: حدود ۱۰ هزار کیلومتر در کل شهرهای کشور را ضدعفونی کردیم و برای این کار از حدود ۳ میلیون لیتر مایع ضدعفونی‌کننده استفاده شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار حسن کرمی در یک برنامه تلویزیونی در تشریح اقدامات یگان‌ویژه نیروی انتظامی در مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: نیروی انتظامی با وجود انجام مأموریت روزانه خود، در زمان بروز حوادث غیرمترقبه نیز اقدامات خود را انجام می‌دهد.

فرمانده یگانهای ویژه نیروی انتظامی ادامه داد: یگانهای ویژه یکی از واحدهای آماده و احتیاط نیروی انتظامی است، یعنی در زمان عادی بودن شرایط، نیروهای این یگان مشغول تمرین و آموزش هستند اما در زمان تقویت سایر نیروهای پلیس، نیروهای یگان‌ویژه به میدان می‌آیند.

وی تصریح کرد: در حوادثی مانند سیل نیز یگانهای ویژه به کمک مردم می‌شتابند؛ یگانهای ویژه به صورت 24 ساعته آماده‌باش هستند و همیشه نیز در حوادث غیرمترقبه تا به حال پیش قدم بوده‌ایم.

این مقام انتظامی بیان کرد: نیروهای یگان‌ویژه در مراکز استانهای سراسر کشور مستقر هستند، در مقابله با ویروس منحوس کرونا نیز بر اساس آمادگی و تجهیزات موجود، بسیار سریع‌تر از واحدهای نیروهای مسلح وارد شدیم؛ در روز 10 اسفند اعلام آمادگی کردیم که می‌توانیم از تجهیزاتمان در ضدعفونی کردن محلات استفاده کنیم که مورد موافقت قرار گرفت.

کرمی با بیان اینکه از تاریخ 10 اسفند تاکنون در 600 مرحله از آب‌پاشهای یگان‌ویژه برای ضدعفونی کردن معابر استفاده شده، گفت: حدود 10 هزار کیلومتر در کل شهرهای کشور را ضدعفونی کردیم و برای این کار از حدود سه میلیون لیتر مایع ضدعفونی‌کننده استفاده شده است.

فرمانده یگانهای ویژه نیروی انتظامی با بیان اینکه در محلاتی ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده رایگان توزیع کردیم، خاطرنشان کرد: سعی بر این بود که بیشتر در مناطق حاشیه‌شهرها خدمت خود را ارائه دهیم. 

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دفاع از انقلاب و ارائه خدمات به مردم در بخشهای مختلف کارهای بزرگی صورت گرفته است، عنوان کرد: این اقدامات تنها با اتکا به توان داخلی انجام شده، دیگر کشورها در عین حال که به ما کمک نمی‌کنند تا جایی که توان دارند به اقدامات ما خدشه وارد می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: اکنون با همه‌گیر شدن بحران کرونا در جهان، در بسیاری از کشورها شاهد تعطیلی فروشگاه‌ها و سردرگمی سران آنها در مدیریت این بحران هستیم و به نوعی قادر به اداره جامعه خود نیستند اما در ایران مردم، پشتیبان نیروهای مسلح و انقلاب هستند.

کرمی یادآور شد: نیروی انتظامی در کشور اقداماتی را در حوزه حفظ امنیت و انتظام‌بخشی انجام می‌دهد و برای این کار واحدی قوی، آموزش‌دیده و با تجهیزات به روز باید داشته باشد که به همین دلیل واحدهای یگان‌ویژه راه‌اندازی شدند.

فرمانده یگانهای ویژه نیروی انتظامی با بیان اینکه در سایه وجود امنیت، سایر اقدامات نیز قابل انجام است، بیان کرد: امنیت در سایه مجاهدت نیروهایی به وجود می‌آید که شبانه‌روز تلاش می‌کنند، عمده اقدامات یگانهای ویژه نیروی انتظامی نیز کمک به ایجاد نظم و امنیت است.

وی افزود: یک واحد یگان‌ویژه نیز با عنوان "نوپو" به معنای نیروی ویژه پاسدار ولایت فعالیت می‌کند که البته در دیگر کشورها این نیرو به عنوان نیروی ویژه پاد وحشت از آن یاد می‌شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه زبده‌ترین نیروها در تیراندازی، تاکتیک، قدرت بدنی و آمادگی عملیاتی در واحدهای نوپو فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: واحدهای نوپو به طور مثال در زمان حوادث تروریستی وارد عمل می‌شوند؛ در سال 95 یک تیم تروریستی وارد کشور (کرمانشاه) شد، هر سه نفر آنها جلیقه انفجاری داشتند که توسط واحدهای نوپو متلاشی شدند.

کرمی ادامه داد: واحدهای نوپو در صورت گروگان‌گیری نیز وارد عمل می‌شوند زیرا از قدرت مذاکره بالایی برخوردار هستند و تیراندازهای زبده‌ای در آن فعالیت می‌کنند.

فرمانده یگانهای ویژه نیروی انتظامی یادآور شد: البته خوشبختانه در کشور ما در چند سال گذشته گروگان‌گیری به مفهوم موجود (بر سر مسائل سیاسی و امنیتی) روی نداده و شاید یک دلیل آن آمادگی نیروهای امنیتی در سراسر کشور است اما درباره اختلاف حسابها، مسائل مالی و اختلافات طایفه‌ای گروگان‌گیری‌هایی اتفاق افتاده که در تمام موارد، واحدهای نوپو وارد عمل شده، فرد گروگان‌گرفته شده را بدون آسیب، رها و گروگان‌گیرها را نیز بازداشت کرده‌اند.

وی درباره نحوه به‌کارگیری افراد در یگان‌ویژه نیز تصریح کرد: در ابتدا فرخوان استخدام به صورت عموم می‌دهیم، حداقل میزان قد برای استخدام در یگان‌ویژه 175 سانتی‌متر است و از افراد آزمایشهای اولیه از نظر قدرت بدنی و پزشکی اخذ می‌شود، در مرحله بعد به مدت یک سال آموزش اولیه می‌بینند و بعد از طی این دوره و معرفی شدن به یگان‌ویژه آموزشهای تخصصی و روزمره را می‌گذرانند.

این مقام انتظامی گفت: واحدهای نوپو باید فنون رزمی، تیراندازی، صخره‌نوردی و راپل را به خوبی آموزش ببینند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.