کد خبر: ۱۰۹۳۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
سازمان هواشناسی از بارش بارن، برف،‌ تگرگ و وزش باد شدید طی امروز تا یکشنبه آینده در ۲۶ استان خبر و نسبت به سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق، شرق، نیمه شرقی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید و در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی شده که بارش در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق مازندران شدت بیشتری خواهد داشت. فردا با گذر سامانه بارشی از شمال غرب کشور در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور و مناطقی از استان‌های فارس و اصفهان و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی رعدوبرق پیش‌بینی‌شده است.

بارش‌ها طی فردا در استان‌های آذربایجان غربی، غرب کردستان، جنوب آذربایجان شرقی و شمال قزوین شدت خواهد داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور و استان‌های فارس،اصفهان، بوشهر، کرمان و یزد بارش پراکنده روی می‌دهد. روز جمعه به همراه عبور متناوب امواج از نیمه شمالی کشور در شمال شرق،شرق و شمال غرب بارش باران گاهی رعدوبرق و ر دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

شنبه هفته آینده گستره بارش علاوه بر مناطق ذکرشده سواحل دریای خزر را در برمی‌گیرد و روز یکشنبه آینده بارش فقط در نوار شمالی کشور ادامه خواهد داشت.

سازمان هواشناسی همچنین درباره سامانه بارشی جدید به کشور اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد؛

توصیف: ورود سامانه بارشی

زمان شروع: چهارشنبه مورخ 99/01/13

1- نوع مخاطره: رگبار باران گاهی رعدوبرق، احتمال تگرگ و در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف    

چهارشنبه: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال ایلام، شمال کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شمال شرق خوزستان و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران.

پنجشنبه: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، لرستان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، شمال کرمان، قزوین، البرز، تهران، شمال و شرق خوزستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، برخی نقاط استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری

جمعه:  خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی

اثر مخاطره: با لاآمدن آب رودخانه‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر          

سازمان هواشناسی با توصیه نسبت به اجتناب از اتراق در اطراف رودخانه ها و مسیل ها، عدم رفت و آمد، پرهیز از هرگونه فعالیت کوهنوردی و صعود به ارتفاعات بر پارک خودروها در مناطق مسقف و مراقبت از سازه های گلخانه ای و موقت تاکید کرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
290  میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

290 میلیون نفر از بیماری هپاتیت خود بی اطلاعند

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در جهان 290 میلیون نفر بدون دانستن اینکه به بیماری هپاتیت مبتلا هستند، زندگی می کنند.
تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

تعویق 90 روزه پروژه های شهرداری تهران در سال 98 زیر سایه کرونا

مهندس صفا صبوری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از اقدامات انجام شده در سال 98 این معاونت در نشست خبری خبر داده و گفت: متاسفانه کرونا برنامه های شهرداری تهران به دلیل آلودگی هوا 90 روز به تعویق انداخت.