کد خبر: ۱۰۹۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به برپایی فرش گل در کاخ مروارید، گفت: زیبایی فرش گل به صورت مجازی با مردم به اشتراک گذاشته می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۲۷ هکتار از فضای سبز کاخ مروارید در اختیار شهرداری قرار گرفته است، گفت: در دو هکتار از آن فرش گل نواری ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در واقع در دو لنداسکیپ تپه‌ای (معماری منظره‌ای) بیش از ۱۰۰ هزار پیاز گل لاله، بنفشه و داوودی به صورت نواری کاشت شده است.

به گفته رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از واسط تابستان سال گذشته این فضا برای برپایی مراسم نوروزگاه آماده و در فضا نیمکت و سطل زباله جانمایی شد اما متأسفانه به دلیل شیوع کرونا ویروس بازدید عموم فعلاً لغو شده است.

بضاعتی پور افزود: تلاش کرده‌ایم زیبایی این فضا را به صورت مجازی با انتشار عکس و فیلک با مردم به اشتراک بگذاریم.

وی به ماندگاری فرش گل نواری کاشت شده در مجموعه کاخ مروارید اشاره کرد و گفت: لاله‌های کاشت شده تا آخر اردیبهشت ماه و بنفشه‌ها نیز تا پایان خردادماه ماندگار هستند اگر تا آن زمان کرونا مهار شود برای بازدید عموم بازگشایی می‌شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در خصوص تفاوت فرش گل باغ گل‌های پارک شهید چمران کرج با فرش گل کاخ مروارید نیز گفت: وسعت و سطح کاشت فرش گل پارک شهید چمران به صورت تجمعی است اما فرش گل کاخ مروارید چون قرار بود در لند اسکیپ های تپه‌ای کار شود، در آن قسمت گل‌ها به صورت نواری کاشت شد تا تپه را محصور کند و منظره و چشم انداز بهتری ایجاد شود.

بضاعتی پور ادامه داد: هدف ما این است که محوطه فضای سبز کاخ مروارید برای برگزاری فستیوال‌های شهری آماده شود.

وی گفت: مدنظر داریم همایش‌ها، جشنواره‌ها و یا سمپوزیوم‌های شهری را در این محوطه برگزار کنیم برای شروع جشنواره گل‌های داوودی شهریورماه برگزار می‌شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در خصوص جشنواره گل‌های داوودی گفت: گل داوودی بیش از ۳۰ واریته با رنگ‌های مختلف دارد و تنوع رنگ آن از گل لاله بیشتر است، به همین دلیل بیش از ۱۰۰ هزار پیاز گل داوودی در آنجا کاشت شده است.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.