کد خبر: ۱۰۹۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
استاندار قزوین:
استاندار قزوین گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انقال ویروس کرونا با همکاری همه دستگاه‌ها و شهروندان با جدیت در استان قزوین در حال اجراست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هدایت الله جمالی پور در دیدار با آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین که در دفتر ایشان برگزار شد اظهار داشت: بلافاصله پس از اعلام آلودگی استان به ویروس کرونا ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس از اوایل اسفند ماه در قزوین شکل گرفت و بسرعت وارد برنامه‌های عملیاتی برای پیشگیری از آن شدیم.

وی افزود: همچنین با کمک رسانه‌ها که اطلاع رسانی را آ؛ از کردند و نیز با اعلام موضوع از سوی مسئولان کشوری و تعطیلی بسیاری از فعالیت‌ها از مردم انتظار داشتیم موضوع را جدی‌تر گرفته و در قطع زنجیره انتقال همراهی بیشتری داشته باشند.

جمالی پور یادآور شد: بخش زیادی از مردم از زمان شروع به کار ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا به هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان توجه کردند و همکاری خوبی داشتند البته برخی نیز موضوع را جدی نگرفتند و مشکل ساز شدند.

استاندار قزوین گفت: به هر حال استان قزوین نیز درگیری این بیماری شد و تاکنون اقدامات مؤثری برای بهبود بیماران و کاهش ابتلاء به آن انجام شده اما نیازمند تمیمات سخت و تر و شدیدتری بودیم تا بیماری طولانی نشود.

جمالی پور گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف جلوگیری از انتقال بیشتر ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال در سراسر کشور و از جمله استان قزوین اجرایی شده و با جدیت در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به لزوم حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه با توجه به شیوع کرونا اظهار داشت: در این راستا بسته‌های بهداشتی و غذایی از منابع دولتی و کمک خیّرین و از طریق فرمانداری‌ها، هلال احمر، بهزیستی و گروه‌های جهادی برای اقشار آسیب پذیر تهیه شده و میان آنها توزیع می‌شود.

استاندار قزوین با اشاره به اقدامات مطلوب بهداشتی و درمانی در سال گذشته گفت: واگذاری بیمارستان رحیمیان شهر الوند به دانشگاه علوم پزشکی استان از کارهای ارزشمندی است که انجام شد که برای تحقق این امر مبلغ ۲۳ میلیارد تومان از دولت اعتبار دریافت شد و در حال حاضر با تعرفه دولتی به مردم شریف شهرستان البرز خدمات ارائه می‌دهد.

آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین هم در خصوص ضرورت رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم و ماندن در منزل برای قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا نکاتی را یادآور شد.

امام جمعه قزوین از تلاش ایثارگرانه کادر درمانی و پزشکی و پرستاری استان قزوین در درمان بیماران هم تشکر کرد.
برچسب ها: شهرفردا ، قزوین ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.