کد خبر: ۱۰۹۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد؛
رییس کمیسون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به توجه مدیریت شهری و شورای شهر به پروژه های عمرانی گفت: 70درصد بودجه سال 99 شهرداری عمرانی و30 درصد جاری و مرتبط با نگهداری شهر است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بتول گندمی در برنامه زنده تلویزیونی "بهارفیروزه ای" افزود: علی رغم وجود کرونا و تقاضا از مردم برای ماندن در خانه بودجه پیشنهادی سال آینده شهرداری مشهد برای معطل نماندن فعالیت های مرتبط با شهر در اسفند بررسی و به تصویب شورای شهر رسید.
وی اضافه کرد: بودجه سال گذشته شهرداری مشهد 9 هزار و 90 میلیارد تومان بود که با توجه به وجود توانمندی در مدیریت شهری امسال با 34 درصد افزایش به 12هزارو 600 میلیارد تومان رسیده است.
وی با بیان این که 3700 میلیارد تومان از این مبلغ بودجه جاری و مرتبط با هزینه نگهداری فضای سبز، رفت وروب و ... است، اظهارکرد: 70 درصد بودجه نیز برای بخش های عمرانی از جمله دو هزار میلیارد تومان برای توسعه خطوط قطار شهری اختصاص داده شده است که امیدواریم بتوانیم بخشی از خط سه قطار شهری را درسال 1400 به بهره برداری رسانده و سه خط را به هم متصل کنیم.
گندمی تصریح کرد: برای مدیریت شهری و شورای شهر این موضوع اهمیت دارد که پولی که از مردم دریافت می شود مشکلات شهر را حل کرده و پروژه های عمرانی با سرعت و بدون تاخیر اجرا و به سلامت اداری و شفافیت توجه شود.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد به بخشی از پروژه های عمرانی سال جاری شهرداری مشهد اشاره کرد و ادامه داد: امسال شاهد ساخت تعدادی سوله بحران، فرهنگسرا و سالن های ورزشی خواهیم بود.
وی گفت: خوشبختانه در حوزه های درآمدی در سال 97،98 اقدامات خوبی از سوی همکاران ما در مدیریت شهری انجام شده و طی دو سال گذشته به شناسایی و دریافت مطالبات شهرداری از دستگاه های دولتی توجه و با استفاده از ظرفیت های قانونی این مبالغ با بدهی های شهرداری به بانک ها تهاتر شده است که تصفیه حدود 3200 میلیارد تومان دیگر از مطالبات دستگاه های دولتی درسال جاری درحال پیگیری است.
وی به مصوبات شورای شهر در خصوص پیشگیری و مقابله با بحران اشاره کرد و افزود: در ابتدای شیوع ویروس کرونا مبلغ 10 میلیارد تومان برای ضد عفونی حمل ونقل عمومی و اماکن مرتبط با شهرداری اختصاص داده شد و به دنبال آن نیز مبلغ 5 میلیارد تومان برای دانشگاه علوم پزشکی جهت تهیه ملزومات مورد نیاز پزشکان و پرستاران وتجهیز آمبولانس ها در نظر گرفته شد.
وی اضافه کرد: در این بین بسیاری از کسبه و فعالیت ها به دلیل شیوع کرونا دچار ضرر و زیان شدند که شورای شهر به سهم خود مصوبه بخشودگی عوارض کسب و پیشه را برای سه ماهه اول سال 99 و همچنین تخفیف 50 درصدی برای اجاره مکان هایی که در تملک شهرداری است را تصویب کرد که در مجموع هزینه ریالی مصوبات برای پیشگیری و مقابله با کرونا وضررهای آن حدود 40 میلیارد تومان خواهد بود.
گندمی تصریح کرد: در این میان مدیریت شهری با توجه به کمبود برخی ملزومات، خط تولید ماسک را راه اندازی و اکنون روزانه 10هزار ماسک 95 N و ۱۰ هزار ماسک معمولی تولید می شود که 7 هزار ماسک به بیمارستان ها و مابقی به کارگران خدمات شهری و سازمان فردوس ها تحویل داده می شود.
رییس کمیسیون برنامه وبودجه شهرداری مشهد ادامه داد: این روزها با توجه به تعطیلی بسیاری از کسب کارها درآمد عده ای قطع شده است که دولت باید برای رفع این مشکل ورود پیدا کند و مدیریت شهری نیز در حوزه اختیارات خود اقدام به بخشودگی عوارض کسب و پیشه و ... در سه ماهه اول سال جاری کرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.