کد خبر: ۱۰۹۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: با وجود افزایش بارندگی های استان ، همچنان کسری بالای مخازن و کمبود آب زیرزمینی در استان وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یوسف رضا پور با بیان اینکه ایران جزو کشورهای کم‌آب و خشک و دارای منابع آب محدود است، گفت: از یک سو حجم نزولات جوی پایین بوده و از سویی دیگر برداشت بی‌رویه آبهای زیرزمینی از طریق چاه‌های عمیق و نیمه‌عمیق باعث کاهش میزان آب می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم حفاظت از منابع آب استان، افزود: اصلاح و تعدیل ۲۳۲ فقره پروانه مجاز، اصلاح منصوبات، نصب ۲۶۴ دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاههای مجاز کشاورزی و صنعتی و پر کردن چاهها در سال گذشته صورت گرفته است که طی این فرآیند حدود ۱۶ میلیون مترمکعب آب در سفره های آب زیرزمینی ذخیره شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: با توجه به حوادث سیل اوایل سال قبل در کشور شناسایی و آزاد سازی مناطق مسکونی حریم رودخانه ها یکی از مهمترین مصوبات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان است که در دستور کار آب منطقه‌ای قرار دارد.

رضاپور با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه‌های استان افزود: بعد از ۲۰ سال خشکسالی، بارندگی‌های اخیر باعث احیاء اکثر دشت‌ها و تالاب‌ها و دریاچه‌های کشور شده است و طغیان رودخانه ها، خسارت جبران ناپذیری به سازه‌های غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها وارد خواهدکرد، لذا بایستی با همیاری دادستانی، استانداری و همکاری و همراهی رسانه‌های گروهی، نسبت به آزادسازی بستر و حریم رودخانه‌ها اقدام نمود.

وی گفت: با وجود افزایش بارندگی های استان، همچنان کسری بالای مخازن و کمبود آب زیرزمینی در استان وجود دارد بنابراین نیازمند صرفه جویی جدی در تمام حوزه های مصرف آب هستیم.
برچسب ها: شهرفردا ، زنجان ، اب منطقه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

سخنگوی وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا و فوتی ناشی از کروناویروس جدید در کشور را اعلام کرد.