کد خبر: ۱۰۹۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: با جان باختن سه نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع شمار افراد فوت شده به دلیل ابتلای قطعی به کرونا ویروس به ۴۷ نفر رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، افشین فتحی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد موارد مثبت قطعی بر اساس جواب آزمایش ویروس شناسی کرونا ۹ نفر بودند تا کل موارد مثبت قطعی به ۳۲۷ نفر برسد.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری ۳۴۵ نفر است، افزود: تعداد جان باختگان کرونا در ۲۴ ساعت گذشته نیز سه نفر هستند.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل کل فوتی‌های ناشی از کرونا را ۴۷ نفر شمرد و یادآور شد: اگر ۱۰ روز تردد و خانه نشینی رعایت شود شاهد سیر نزولی آهسته خواهیم بود.

فتحی با اشاره به اینکه از ۹۳ درصد مردم استان، غربالگری انجام شده که رتبه ۵ کشوری را به دست آوردیم، افزود: نتایج این غربالگری نشانگر سالم و بدون علامت بودن ۹۸/۹ درصد افراد بود، همچنین ۱/۱ درصد علامت دار بودند که بیشترین علامت شامل گلودرد و سرفه خشک بوده است که به مراکز بهداشتی درمانی ارجاع داده شدند و دود ۰/۱۳ درصد از کل افراد غربالگری شده نیاز به مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی داشتند که تعداد کمی بستری شدند.

به گفته وی، این روزها سرعت غربالگری به‌دلیل عدم پاسخ به تماس همکاران و در منزل نبودن مردم کند شده، لذا درخواست ما از هم استانی‌های عزیز این است که به تماس‌های همکاران بهداشتی جواب دهند تا آمار به ۱۰۰ درصد رسیده و بتوانیم دور دوم غربالگری را شروع کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.