کد خبر: ۱۰۹۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مثبت شدن ۶ مورد دیگر در هرمزگان خبر داد و گفت: تا کنون ۱۶۱ نفر در هرمزگان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین فرشیدی در نشستی خبری در مورد آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان هرمزگان بیان داشت: از ابتدای شیوع کرونا در هرمزگان، یک هزار و ۶۳ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی تاکنون به بیمارستان مراجعه کرده‌اند، که ۹۳۵ نفر از این تعداد ترخیص شده‌اند و از تعداد ۶۷۵ نفر به دلیل مشکوک بودن نمونه گیری شده است.

وی عنوان کرد: آمار کرونایی مثبت در استان هرمزگان به ۱۶۱ نفر افزایش پیدا کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد ۶ نفر در استان شامل ۴ نفر در قشم، ۱ نفر بندرعباس و یک نفر از حاجی آباد به شمار کرونا مثبت جدید در هرمزگان اضافه شده که ۱۴۰ نفر از این تعداد نیز با بهبود وضعیتشان ترخیص شدند و در حال حاضر نیز ۸ بیمار حاد تنفسی نیز بستری هستند.

فرشیدی اضافه کرد: طی روز گذشته یک نفر از بیماران مبتلا به کرونا در حاجی‌آباد (مرد ۷۵ ساله) درگذشت و یک نفر نیز به شمار فوتی‌ها اضافه شد و شمار فوتی‌ها نیز به ۱۳ نفر افزایش پیدا کرد.

وی اظهار داشت: بندرعباس با ۷۹ مورد، کیش با ۳۳ مورد، قشم با ۱۸ مورد، میناب ۱۰ مورد، بندر لنگه ۷ مورد، حاجی آباد ۴ مورد، رودان ۴ مورد، پارسیان ۲ مورد، بستک ۲ مورد، جاسک یک مورد و خمیر یک مورد نیز توزیع ویروس کرونا مثبت در استان هرمزگان را شامل می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: رفتار جدیدی از این ویروس شناسایی شده است که این ویروس می‌تواند در هوا نیز تا ۸ ساعت معلق بماند که لازم است علاوه بر شستن دست‌ها و ضدعفونی سطوح، باید فاصله با افراد نیز رعایت شود و در فضاهای عمومی نیز در صورت ضرورت حضور از ماسک استفاده شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

سخنگوی وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا و فوتی ناشی از کروناویروس جدید در کشور را اعلام کرد.