کد خبر: ۱۰۹۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
در بارندگی‌های اخیر؛
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: در بارش‌های اخیر، پنج میلیون مترمکعب روان‌آب بوسیله سازه‌های آبخیزداری و آبخوانداری استان بوشهر کنترل و مهار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سازه‌های آبخیزداری و آب‌خوان‌داری احداث شده در شهرستان‌های دشتی، دیر، کنگان، عسلویه و جم نقش مؤثری در مدیریت رواناب‌ها و جلوگیری از وقوع سیلاب و خسارت ناشی از آن به شهرها و روستاهای مناطق یادشده در بارندگی اخیر داشته است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اضافه کرد: بیش از پنج میلیون مترمکعب از حجم آب سیلاب سوم فروردین ۱۳۹۹ در این سازه‌های احداثی مهار شد.

وی خاطرنشان کرد: در بارندگی تاریخ سوم فروردین ماه ۱۳۹۹ که در کل شهرستان‌های استان اتفاق افتاد، میزان آن در مرکز استان نرمال اعلام و به سمت جنوب از شدت بیشتری برخوردار بوده است.

جعفری افزود: بیشترین شدت در شهرستان‌های کنگان و دیر بود که در دوره زمانی کمتر از یک ساعت به بیش از ۱۰۲ میلیمتر رسید، اما به لطف اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری دو سال اخیر، با کنترل سیلاب و کاهش حجم خروجی و تأخیر در سرعت جریان روان‌آب، از قدرت تخریبی سیل یاد شده کاسته شد و از خسارت‌های جانی و مالی جبران ناپذیر احتمالی جلوگیری شد.

وی ادامه داد: این سازه‌ها توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در مناطق یاد شده با اعتبارات ملی، صندوق توسعه ملی و استانی احداث شده‌اند.

جعفری با تاکید بر نقش موثر سازه‌های آبخیزداری و آبخوانداری در کنترل و مهار سیلاب‌های فصلی تاکید کرد: مطالعات تفصیلی اجرایی حوزه آبخیز شهرهای کنگان و بنک انجام شده است و در صورت تامین اعتبار لازم، عملیات اجرایی ۱۰ سازه آبخیزداری و آبخوانداری آغاز خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
آخرین اخبار