کد خبر: ۱۰۹۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد؛
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: متاسفانه مردم خطر شیوع و ابتلا به ویروس کرونا را جدی نگرفته اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهناز رمارم با حضور در برنامه زنده تلویزیونی "بهار فیروزه ای" افزود: سیستم آموزشی ما برای رفتارهای لازم در مواقع بحران، آموزش های لازم را ارائه نکرده است و تنها در مدارس مانور زلزله برگزار می شود.
وی با بیان این که در زمان روبه رو شدن با بحران مانند اکنون که با بحران شیوع ویروس کرونا روبه رو هستیم چشم و گوش مردم باید به رسانه های ملی باشد و دستور العمل های ارائه شده را اجرا کنند، اظهارکرد: اما متاسفانه بخش زیادی از مردم بحران ویروس کرونا را جدی نگرفته و به هشدارها توجه نمی کنند.
وی اضافه کرد: طی جلساتی که با دانشگاه علوم پزشکی داشته ایم اعلام شد که آمار اعلامی مبتلایان به کرونا تعداد مبتلایانی است که تست کرونای آنها مثبت بوده است و آمار افرادی که علائم این بیماری را دارند و هنوز تست کرونا آنها اعلام نشده در این آمار آورده نشده که اگر این آمار به آمار اعلامی اضافه شود شاید مردم بترسند و شیوع ویروس را جدی بگیرند.
رمارم تصریح کرد: چون آموزش های لازم در خصوص بحران را ندیده ایم لذا به هشدارها توجه نکرده و به طرقبه وشاندیز و گشت وگذار می رویم یا درحالی که امکان دارد ناقل بیماری باشیم به دیدن بزرگترهایمان هم می رویم.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: زمان بحران و خطر ابتلا به ویروس کرونا را جدی می گیریم که یکی از عزیزانمان گرفتار این بیماری شوند.
وی با اشاره به این که مجازاتی برای رعایت نکردن قوانین اجتماعی نداریم گفت: مردم به معاینه فنی خودرو توجهی نداشتند وقتی برای آن جریمه درنظر گرفته شد شاهد صف های طولانی در مراکز معاینه فنی خودرو بودیم لذا در این شرایط معتقدم اگر برای آنهایی که رعایت نمی کنند جریمه در نظر گرفته شود شاید رعایت کنند.
وی افزود: در حال حاضر بیمارستان ها ظرفیتشان تکمیل شده و ارتش اقدام به تجهیز سالن ورزشی شهید بهشتی برای بستری کردن بیماران در صورت نیاز کرده است و این زنگ خطری است که مردم باید آن را جدی بگیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.