کد خبر: ۱۰۹۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
مدیرعامل سازمان پارک‎‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: باغ بانوان پردیس یک روز در هفته میزبان شهروندان معلول خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فروغ مرتضایی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: بعضی از شهروندان معلول و توان‌خواه برای یک پارک مجزا محصور شده برای گذران اوقات فراغت و تفریح اعلام نیاز کرده بودند، از این رو با معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان مکاتبه شد و قرار شد باغ بانوان پردیس روزهای شنبه بعدازظهر برای استفاده معلولان اختصاص یابد و در صورت استقبال جامعه معلولان از این اقدام در سایر باغ‌های بانوان شهر نیز یک روز را برای استفاده آن‌ها در نظر خواهیم گرفت.

مدیرعامل سازمان پارک‎‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت فضای سبز شهر، افزود: تا سال ۹۸ سه هزار و ۷۰۰ هکتار فضای سبز در داخل شهر داشتیم که امسال با افزوده شدن فضاهای سبز به سه هزار و ۸۵۰ هکتار رسید و حدود ۱۵۰ هکتار افزایش پیدا کرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه فضاهای سبز در رینگ چهارم و فضاهای سبز پروژه‌های مختلف از جمله سالن اجلاس، شرکت نمایشگاه‌ها و سایر محل‌ها افزایش یافته است، گفت: حدود سه میلیون و نیم اصله درخت در شهر اصفهان وجود دارد که با اقدامات انجام شده امیدواریم این عدد به سه میلیون و ۷۰۰ اصله درخت افزایش یابد.

وی با اشاره به اقدامات ویژه این سازمان در آستانه نوروز ۹۹، گفت: از ابتدای پاییز امسال انجام اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفت و علاوه بر کاشت گل‌ها و گل‌آرایی رفیوژها و فضاهای سبز شهر، جداره اتوبان‌ها زیباسازی شد.

مرتضایی‌نژاد با بیان اینکه از زمان ایجاد اتوبان‌ها در شهر به بازسازی رفیوژ آنها توجه نشده بود، شیب‌بندی مناسبی برای انجام اقدامات واکاری نداشت، ادامه داد: گلفوژ جداره اتوبان‌ها پیش‌بینی و در اتوبان‌های مناطق یک، دو، هشت، پنج و ۱۰ بسترسازی انجام شده که امیدواریم مناظر زیبایی را در شهر به وجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: داخل گلفوژ جداره اتوبان‌ها درختچه‌های بالارونده زینتی همچون رونده مروارید، پیچ اناری که سازگار با شرایط خشکی است، استفاده می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: امسال علاوه بر گل آرایی سطح شهر، کاشت گُل‌ها و درختان با افزایش ارتفاع در میدان امام علی (ع) و میدان امام حسین (ع) در حال انجام است، همزمان بام سبز در این دو میدان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در محور چهارباغ عباسی نقاطی که عملیات عمرانی آن به اتمام رسیده، کاشت گل و گیاهان در حال انجام است.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
آخرین اخبار