کد خبر: ۱۰۹۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
مدیرکل منابع طبیعی بوشهر:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: سازه‌های آبخیزداری قدرت تخریبی سیل روز سوم فرودین در شهرستان کنگان را کاهش دادند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سازه‌های آبخیزداری که طی دو سال اخیر در حوزه آبخیز شهری شهرهای کنگان و بنک احداث شده است، در کنترل و مهار سیل اخیر و جلوگیری از آسیب به تأسیسات و زیرساخت‌های این شهرها نقش اساسی داشتند.

وی اضافه کرد: در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ تعداد هفت سازه سنگی ملاتی از محل اعتبارات استانی، ملی و صندوق توسعه ملی با حجم استحصال سالانه دو میلیون متر مکعب در بالا دست شهرهای کنگان و بنک توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان احداث شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: این سازه‌ها با کنترل آب سیلاب و کاهش حجم خروجی سیلاب و تأخیر در سرعت جریان رواناب، از قدرت تخریبی سیل سوم فروردین ۱۳۹۹ کاسته‌اند.

وی افزود: با توجه به بارش کم سابقه ۱۰۲ میلیمتر باران در بازه زمانی کمتر از یک ساعت و توپوگرافی منطقه که نوار شرقی این دو شهر را ارتفاعات با شیب تند در برگرفته است، حجم عظیمی از رواناب از طریق دره‌های فصلی که از میان این دو شهر عبور می‌کنند، به سمت پایین دست سرازیر شد که بخشی از آن در این سازه‌ها ذخیره و با تأخیر زمانی مناسبی به پایین دست هدایت شد.

منتظری خاطرنشان کرد: با توجه به مطالعه حوزه آبخیز شهری کنگان و تهیه طرح‌های اجرایی آبخیزداری و آبخوانداری، در صورت تأمین اعتبار آمادگی داریم ۱۰ سازه جدید را احداث کرده و آسیب پذیری این دو شهر مقابل سیل‌های مخرب احتمالی آینده را به حداقل برسانیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.