کد خبر: ۱۰۹۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: برای اجرای سه بخش عملیات عمرانی تاسیسات و سبزینگی بخش میانی میدان امام حسین(ع) حدود ۱۳میلیارد ریال هزینه شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیداحمد حسینی‌نیا در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: پروژه ساماندهی رفیوژ میانی میدان امام حسین (ع) و سنگفرش این میدان که در قالب طرح ساماندهی میدان امام حسین (ع) و گذرهای پیرامون آن، ابتدای اسفندماه سال گذشته آغاز شد و قرار بود پایان اسفند ماه به اتمام برسد که با تلاش شبانه روزی کارگران و مهندسان منطبق با برنامه زمان‌بندی به پایان رسید.

وی افزود: میدان امام حسین (ع) با نام قدیمی دروازه دولت جزئی از اصلی‌ترین محورهای گردشگری اصفهان است، اما سال‌ها به دلیل فعالیت خط یک مترو اصفهان، چهره‌ای نا به سامان داشت.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان تصریح کرد: با تکمیل خط یک قطار شهری اصفهان و جمع آوری کارگاه عمرانی، مهر ماه ۹۷ جرثقیل برجی (Tower crane) مترو اصفهان پس از سال‌ها از میدان امام حسین(ع) رفت تا چهره دروازه دولت به حالت عادی برگردد.

وی ادامه داد: پس از آن در سال ۹۸ طرح ساماندهی میدان امام حسین (ع) و گذرهای پیرامون آن، با توجه به اتصال محور پیاده چهارباغ به محور خیابان سپه که در آینده پیاده راه می‌شود، تهیه شد و در دستور کار قرار گرفت.

حسینی‌نیا گفت: تعریض عرض پیاده راه‌ها در چهار سمت میدان و به ویژه مقابل شهرداری در ضلع شرقی میدان به منظور تسهیل در امور و مرور شهروندان به طرف میدان نقش جهان و از میدان به سمت چهارباغ، طراحی مسیرهای دوچرخه رو در چهار سمت میدان و اتصال آن به چهارباغ عباسی و میدان نقش جهان در راستای تقویت فرهنگ دوچرخه‌سواری و کاهش نگاه صرفاً سواره به میدان، سنگ‌فرش کردن بخش میانی، طراحی حوض میانی، ایجاد فضای سبز با کاشت گل‌های فصلی و طراحی آبنما از دیگر ویژگی‌های طرح جدید است که بخشی از آن تکمیل شده و بخشی در ادامه تکمیل می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با بیان اینکه تا این مرحله بهره‌برداری ضمن مدیریت هزینه‌ها براورد اولیه جهت این مرحله حدود ۱۳ میلیارد ریال است، افزود: این هزینه‌ها شامل سه بخش عملیات عمرانی تأسیسات و سبزینگی بخش میانی میدان است.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.