کد خبر: ۱۰۸۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با کمک بنیاد مستضعفان ۱۰ میلیارد تومان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا به حساب معلولان دارای ضایعه نخاعی و همچنین شدید و خیلی شدید واریز شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،وحید قبادی‌دانا بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به کمک بنیاد مستضعفان برای تهیه اقلام و وسایل بهداشتی به مددجویان بهزیستی گفت: با مساعدت بنیاد مستضعفان، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به حساب معلولان ضایعه نخاعی و همچنین معلولین شدید و خیلی شدید که در منزل نگهداری می‌شوند، واریز شد.

وی با اشاره به اینکه برای هر نفر ۲۵۰ هزار تومان تخصیص داده شده است، گفت: این مبلغ جهت تهیه وسایل و مواد ضدعفونی و ماسک برای پیشگیری از ابتلای ویروس کرونا برای این افراد واریز شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تأکید کرد: قبلاً هم برای مراکز نگهداری معلولان ذهنی، جسمی و حرکتی، بیماران روانی، مزمن و سالمندان مبلغی واریز شده بود.

قبادی‌دانا با اشاره به اینکه ۴۷ هزار نفر در این مراکز نگهداری می‌شوند، گفت: همچنین برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در شیرخوارگاه‌ها و مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در سراسر کشور مبالغی به حساب خیریه‌هایی که متولی نگهداری این کودکان هستند، واریز شده تا برای تهیه اقلام و وسایل بهداشتی و مواد پیشگیرانه از ویروس کرونا هزینه کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: برای کمپ‌های نگهداری از افراد دارای اعتیاد نیز علاوه بر صدور دستورالعمل و فوتی‌هایی که به آنها ابلاغ شده، اعتباری نیز برای تهیه اقلام بهداشتی به آنها داده شده است.

وی افزود: در مرحله قبل ۲۸ میلیارد ریال واریز شد و در مرحله جدید نیز ۱۰۰ میلیارد ریال معادل ۱۰ میلیارد تومان واریز شده است. در مجموع این اعتبار برای جامعه هدف بهزیستی که در مراکز نگهداری شبانه‌روزی و همچنین افراد دارای معلولیت هستند، واریز شده است.

قبادی‌دانا همچنین از مشاوره رایگان برای افرادی که دچار اضطراب، استرس و اختلال شده‌اند، خبر داد و گفت: سامانه تلفنی ۱۴۸۰ آماده ارائه مشاوره‌های روانشناسی توسط روانشناسان به مردم در سراسر کشور است و افرادی که دچار استرس و اضطراب ناشی از ویروس کرونا هستند، می‌توانند با این سامانه تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: این سامانه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب آماده ارائه مشاوره به مردم است و تلاش می‌کنیم که بازده زمانی ارائه مشاوره تلفنی را افزایش دهیم تا افرادی که دچار اختلال شده‌اند و نیاز به مشاوره دارند، بتوانند از آن استفاده کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.