کد خبر: ۱۰۸۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
مهندس نوبخت در گفتگو با شهر فردا
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه پیرامون تمهیدات متروی تهران نسبت به انتشار ویروس کرونا و همچنین در پی معضل این ویروس، کاهش مسافران پس از اعلام تعطیلی مراکز آموزشی گفت: روزانه چندین بار با مواد ضد عفونی کننده شبکه ریلی متروی تهران ضد عفونی و گند زدایی می شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران در گفتگو با خبرنگار «شهر فردا» پیرامون معضل کرونا در متروی تهران گفت: همانطور که می دانید با توجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و بازار تهران طبیعتا از جمعیت مسافر روزانه مترو نیز کاسته می شود و این روند کاهشی با چیزی حدود 700الی 800 هزار نفر مسافر در روز رقم خورده است.

وی افزود: این امر به این خاطر است که مردم به دلیل انتشار ویروس کرونا امور بهداشتی را مراقبت می کنند و کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی من جمله ناوگان حمل و نقل ریلی(مترو) استفاده می کنند، لذا متروی تهران با کاهش مسافر روبرو شده است.

نوبخت پیرامون تعداد حرکت قطارها تصریح کرد: متروی تهران به هیچ وجه برنامه حرکت قطارها را تغییر نداده و طبق همان زمان بندی قبل قطارها در خطوط مترو در حرکتند کما اینکه همان 3 و نیم دقیقه سرفاصله حرکت قطارها حفظ شده است و لذا با این کار از ازدحام جمعیت در داخل واگن ها کاسته شده و طبق پروتکل وزارت بهداشت که تراکم جمعیت در مجامع عمومی نباید وجود داشته باشد عمل شده است تا مردم با تراکم جمعیت روبرو نشوند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه  با اشاره به دستور العمل وزارت بهداشت و شرکت شهر سالم پیرامون ضد عفونی کردن اماکن عمومی من جمله متروی تهران، تاکید کرد: ایستگاه ها و قطارها نیز طبق دستور العمل وزارت بهداشت و شرکت شهر سالم و نحوه نظافت و مواد مصرفی، روزانه با مواد ضد عفونی کننده گند زدایی و پاکسازی می شود و این کار هر روز در قطارها پس از پایان حرکت صورت می گیرد. 

وی در گفتگو با «شهر فردا»،افزود: با ضد عفونی مداوم قطارها و ایستگاه های مترو هم از انتشار ویروس کرونا در بین مسافران و هم کارکنان مترو پیشگیری صورت می گیرد و تمامی تلاش متروی تهران این است که اگر ویروسی هم در شبکه مترو وجود داشته باشد بتوان به موقع از انتشار آن جلوگیری کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اذعان داشت: هوا سازها نیز با ساعات بیشتری در ایستگاهها روشن هستند تا هوا هم در ایستگاه ها و هم در واگن های قطار در جربان باشد چرا که ماندگاری ویروس با این کار کاهش می یابد و سعی شده به غیر از اینکه این تمهیدات برای مسافران دیده شده در همین راستا بتوان پرسنل ایستگاه ها را نیز از ابتلا به این ویروس حفاظت کرد.

نوبخت افزود: مواد ضد عفونی کننده مانند الکل و شوینده در اختیار پرسنل متروی تهران قرار گرفته تا بتوانند محل کار و میز خدمت خود را ضد عفونی کنند.

وی با اشاره به اینکه مواد پایه الکل برای محل کار و مواد پایه کلر برای قطارها استفاده می شود، خاطر نشان ساخت: امیدواریم این موضوع هر چه زودتر ریشه کن شود اما بعضا به هر دلیلی در شبکه مسافر بری مترو مسافری از هوش رفته یا بیحال می شود یا اتفاقی این چنینی رخ  دهد سریعا توسط پرسنل مترو امداد می شود لذا از شهروندان خواستاریم نسبت به فیلم برداری و انتشار آن در شبکه های مجازی جدا خودداری کنند چرا که این اتفاق ممکن است در خیابان ها، اتوبوسها و یا بسیاری اماکن دیگر برای شهروندان رخ دهد کما اینکه همه شهروندان از خیابان وارد شبکه حمل و نقل ریلی می شوند، بنابراین نمی توان گفت که مترو تنها جایی است که می تواند این اتفاق برای هموطنانمان رخ دهد .

انتهای پیام/       

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
آخرین اخبار