کد خبر: ۱۰۸۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
در پی بارندگی های اخیر تهران صورت گرفت؛
در پی بارندگی های اخیر تهران، آبهای سطحی به مسیلها و کانالهای منطقه سه هدایت می شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با ورود سامانه بارشی باران جهت جلوگیری از بروز برخی مشکلات در سطح شهر و عمدتا در زمینه تردد شهروندان، نیروهای خدمات شهری با گشت زنی و کنترل موارد احتمالی نسبت به هدایت آبها به کانال ها، انهار و استقرار عامل ثابت کارگری در نقاط حساس و آبگیر اقدام کردند.

در ادامه بازدید شبکه های زباله گیر و رسوب گیر، لایروبی و پاکسازی کانال های روبسته و مسیل های روباز در سطح منطقه  توسط دو اکیپ کارگری، سرکارگری و مقنی در حال انجام است.

پاکسازی و لایروبی مسیل ها و کانال ها بصورت مستمر و دائمی در این منطقه انجام می شود همچنین با توجه به پیش بینی ها و هشدار های هواشناسی ، لایروبی و رسوب برداری آنها با حساسیت ویژه ای در حال انجام است.

منطقه سه دارای پنج مسیل اصلی به نام های زرگنده، غیاثوند، شهرزاد، ولنجک و نیل است که مسیل زرگنده به طول 4000 متر یکی از پرآب ترین مسیل های تهران به شمار می آید که از شمال به جنوب امتداد دارد و ادامه رودخانه مقصودبیک می باشد . در مجموع این منطقه  دارای 27 کیلومتر طول مسیل ها و کانال ها است.  

مديريت شهري منطقه با به کارگيري تمام توان و امکانات خود تلاش دارد در روزهاي بارندگي از ورود هر گونه آبگرفتگي و اختلال در رفت و آمد شهروندان پيشگيري کند.

ضمن اینکه مشارکت شهروندان در عدم تخليه زباله و نخاله هاي ساختماني در انهار باعث جلوگيري از آبگرفتگي در زمان بارش باران مي شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.