کد خبر: ۱۰۸۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
پروژه زیرگذر کوی نصر که قرار بود روز سه شنبه ششم اسفندماه سال 1398، افتتاح شود،صبح امروز هفتم اسفندماه سال 1398، زیرگذر کوی نصر با حضور استاندار و شهردار تهران به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پروژه احداث زیرگذر کوی نصر در محل تقاطع بزرگراه های شهید چمران و جلال آل احمد صبح امروز و متعاقب بازدید مشترک دکتر پیروز حناچی شهردار تهران و دکتر انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران از این پروژه راهگشای ترافیکی، برای تردد خودروها گشوده شد تا به این ترتیب تعداد پروژه های به ثمرنشسته معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در سال جاری به عدد 9 برسد.

مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران طی سخنانی که در مراسم بهره برداری از زیرگذر کوی نصر داشتند، بهره برداری زودتر از موعد این معبر زیرزمینی را راهکاری برای کنترل و هدایت بهتر ترافیک سنگین روزهای پایانی سال دانست و خاطر نشان ساخت: معدود اقدامات باقیمانده پروژه تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و چنانچه شرایط جوی اجازه دهد روکش نهایی آسفالت زیرگذر نیز طی همین بازه زمانی انجام خواهد شد.

گفتنی است، زیرگذر کوی نصر معبری با 3 خط عبوری در هر یک از باندهای شمالی و جنوبی بوده و طول آن با احتساب مسیرهای دسترسی به حدود 1500 متر می رسد. متعادل ساختن خطوط ترافیکی که قبلا در نتیجه عرض کم پل فلزی کوی نصر دچار اختلال شده بود، یکسان سازی حرکت در بزرگراه جلال آل احمد و انطباق آن با معابر مرتبط از مهمترین اهداف اجرای این پروژه است.

طرح این پروژه به ویژه پس از بازنگری های اعمال شده، نگاه ویژه ای نیز به مقوله ساماندهی ترافیک محلی داشته است. اصلاح هندسي مسير ورودي به خیابان كارگر جنوبي و خيابان بيمارستان شريعتي، تامین دسترسی مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران به مسیر غرب به شرق بزرگراه گمنام به صورت غیر همسطح و برقراری تعادل خطوط ترافیکی ورودی به خیابان گیشا از جمله کارکردهایی است که در کنار رفع گلوگاه ترافیکی پل فلزی گیشا محقق شده است.

لازم به ذکر است بازفعال سازی این پروژه یکی از مهمترین دستاوردهای عمرانی مدیریت شهری در دوره فعلی بوده و بهره گیری از راهکارهای مهندسی ارزش نقش موثری در تسریع عملیات اجرایی و کاهش هزینه تمام شده آن تا 60 میلیارد تومان داشته است. چنانکه عملیات جمع آوری پل فلزی کوی نصر که قرار بود براساس برنامه زمان بندی اولیه ظرف مدت 60 روز انجام شود، طی یک بازه زمانی 22 روزه به سرانجام رسید و پس از آن فقط 8 ماه طول کشید تا مجموعه اقدامات باقی مانده به سرانجام برسد. هزینه تقریبی اجرای این پروژه حدود 80 میلیارد تومان اعلام شده است.
زیرگذر کوی نصر با حضور شهردار تهران افتتاح شد

زیرگذر کوی نصر با حضور شهردار تهران افتتاح شد

زیرگذر کوی نصر با حضور شهردار تهران افتتاح شدزیرگذر کوی نصر با حضور شهردار تهران افتتاح شد

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.