کد خبر: ۱۰۷۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست اردبیل:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از نهایی شدن مطالعات کانون داخلی ایجاد گرد و غبار آق بلاغ مصطفی خان شهرستان نمین تا پایان امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید شهند در بازدید از منطقه "آق بلاغ مصطفی خان" شهرستان نمین، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های کاری اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، شناسایی و مطالعه کانون‌های ایجاد گرد و غبار در نقاط مختلف استان است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل خاطرنشان کرد: برنامه مطالعاتی کانون داخلی ایجاد گرد و غبار آق بلاغ مصطفی خان با برنامه ریزی انجام یافته تا پایان امسال نهایی می‌شود.

به گفته شهند، پدیده گرد و غبار در این منطقه در محدوده‌ای به وسعت تقریبی ۱۰۰ هکتار از ابتدای شهریور هر سال با وزیدن بادهای غربی موسوم به گرمیج، روستاها و زمین‌های کشاورزی اطراف را تحت تأثیر قرار داده و زمینه آلودگی هوا را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: موضوع افزایش گرد و غبار در منطقه آق بلاغ مصطفی خان منطقه نمین در کارگروه‌های شهرستانی و استانی مقابله با آلودگی هوا و پدیده گرد و غبار مطرح شده و امیدواریم با پایان مطالعات و ارائه راهکارهای مدیریتی و اجرایی لازم، هر یک از دستگاه‌های متولی نسبت به اجرای وظایف و تکالیف خود در چارچوب آئین‌نامه اجرایی مقابله با پدیده گرد و غبار اهتمام داشته باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.