کد خبر: ۱۰۷۷۷۷
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
مدیر منطقه ٩ شهرداری اصفهان گفت: در اسفندماه سال جاری این منطقه اقدام به کاشت پنج هزار درخت در بوستان مهر می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید عباس روحانی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: ضرورت و اهمیت وجود فضای سبز در منطقه ٩ که ریه‌های تنفسی شهر اصفهان است بسیار مورد توجه بوده، از این رو این منطقه به حفظ و توسعه درختان و فضایی سبز بسیار اهمیت داده و در این راستا در برنامه پایان سال ١٣٩٨ اقدام به افزایش درختان در سطح منطقه ٩ به خصوص بوستان مهر کرده است.

وی با بیان اینکه امروزه مفهوم شهرها بدون وجود فضای سبز مؤثر در اشکال گوناگون آن دیگر قابل تصور نیست، افزود: شهرها به عنوان کانون‌های تمرکز، فعالیت و زندگی انسان‌ها برای اینکه بتوانند پایداری خود را تضمین کنند چاره‌ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متأثر از سیستم‌های طبیعی ندارند.

مدیر منطقه ٩ شهرداری اصفهان تصریح کرد: در این میان فضای سبز به عنوان جز ضروری و جدا نپذیر پیکره شهرها در حفظ متابولیسم آنها نقش اساسی دارند که کمبود آنها می‌تواند اختلالات جدی در حیات شهروندان و شهرها به وجود آورد.

وی با بیان اینکه فضای سبز و پارک، بخشی از چهره مطلوب شهر را می‌سازد و یکی از نیازهای ضروری و پدیده‌های مطلوب زندگی شهرنشینی به خصوص در کلانشهر اصفهان محسوب می‌شود، گفت: کیفیت و کمیت فضای سبز و پارک در بهبود شرایط محیط زیست نقش مؤثری دارد و منطقه ٩ مهم‌ترین و بزرگترین فضای سبز طبیعی شهر اصفهان را دارد.

روحانی ادامه داد: رشد و توسعه روزافزون شهرها، عوارض مدرنیسم و زندگی شهرنشینی، محدودیت امکانات تفریحی، آلودگی هوا و صدا، فشارهای حاصل از کار روزانه و مشکلات تأمین هزینه زندگی، آثار نامطلوبی در حیات سالم و فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و رفاهی شهرنشینان باقی می‌گذارد، از این رو منطقه ٩ در حفظ و نگهداری فضای سبز تلاش بسیار دارد.


برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.