کد خبر: ۱۰۷۷۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تا این لحظه مورد تایید شده ابتلا به کرونا در اصفهان مشاهده نشده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تا این لحظه مورد تأیید شده ابتلاء به کرونا در اصفهان مشاهده نشده است، اظهار داشت: این بیماری پاندمی (جهانگیر) شده است و احتمالاً دیر یا زود به اصفهان هم می‌رسد و با تدابیر اندیشیده شده در استان و اقدامات پیشگیرانه توسط شهروندان می‌توان از این بیماری عبور کرد.

وی افزود: در این خصوص جلسه‌های متعددی در دانشگاه علوم پزشکی با حضور مدیریت بحران استانداری برگزار و اقدامات پیشگیرانه و راه‌های سرایت از این بیماری تبیین و اطلاع رسانی‌های لازم انجام شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه ویروس کورونا جدید واهمه‌ای ندارد، تصریح کرد: علت این بیماری ویروس کورونا است که عامل سرماخوردگی است؛ اما مانند مرس و سارس این ویروس دچار موتاسیون شده است و بسیار مسری است اما نسبت به دونوع جهش یافته قبلی در این مدت تلفات کمی به همراه داشته است.

وی با تاکید چند باره بر رعایت بهداشت فردی و توصیه‌های پیشگیرانه و در معرض ویروس قرار نگرفتن بیان داشت: شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون، رعایت فاصله مناسب با افراد، عدم دست دادن و روبوسی و به کارگیری اتیکت سرفه و عطسه می‌تواند بهترین روش پیشگیری از بیماری‌های ویروسی و از جمله کورونا ویروس جدید باشد که نیاز به آگاهی رسانی و آموزش به شهروندان است.

نجیمی علامت این بیماری را مشابه آنفولانزا نوع B دانست و افزود: فرد با تب، سرفه خشک و تنگی نفس و علائم مشابه آنفولانزا به مراکز درمانی مراجعه خواهد کرد که توصیه می‌شود فرد مبتلا با رعایت نکات بهداشتی و درمانی در منزل استراحت کند.

وی استفاده از ماسک را در مکان‌های بیمارستانی و توسط فرد بیمار و کادر پزشکی توصیه کرد و گفت: عمر استفاده از ماسک بسیار کوتاه است و مدام باید تعویض شود و استفاده طولانی مدت از ماسک به عنوان مرکز جذب میکروب زمینه بیماری را فراهم می‌کند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد: در استان اصفهان با کمبود ماسک مواجه نیستیم و امروز در جلسه با مدیریت بحران، مقرر شد استانداری ماده مورد نیاز کارخانه‌های ماسک سازی استان اصفهان را تأمین و در اختیار آنها قرار دهد تا با تولید ماسک با کمبودی مواجه نشویم.

نجیمی با تاکید بر اینکه شهروندان به بازار شایعه‌ها توجهی نکنند و اطلاع رسانی در این مورد را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دنبال کنند، گفت: تمام اورژانس‌ها و بیمارستان‌های استان اصفهان در حالت آماده باش قرار دارند و ستاد علوم پزشکی هم با جلسات مداوم این موضوع را زیر نظر دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.