کد خبر: ۱۰۷۷۷۱
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
معاون عمران شهری شهردار اصفهان گفت: پروژه ادامه بلوار فرزانگان پیشرفت ۸۳ درصدی داشته و طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال‌جاری تکمیل و بهره‌برداری می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج مظفر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: افزایش جمعیت و افزایش تردد وسایط نقلیه و حمل و نقل درون شهری و نیاز مبرم به جابجایی نقطه‌ای به نقطه دیگر منجر به افزایش ترافیک در اصفهان شده است.

وی با بیان این که ترافیک سنگین بلوار فرزانگان، سه راه نقشینه و چهارراه عاشق اصفهانی از معضلاتی است که گریبانگیر شهروندان اصفهانی است، افزود: منطقه ۱۴ از لحاظ جمعیتی یکی از مناطق پرجمعیت در بین مناطق ۱۵ گانه بشمار می‌رود که دارای ۱۲ محله است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان گفت: احداث ادامه بلوار فرزانگان در قالب خیابانی جدید که به بزرگراه شهید اردستانی وصل می‌شود راهکار مدیریت شهر برای رفع مشکل منطقه ۱۴ است و اهدافی چون دسترسی وسائط نقلیه سبک و سنگین از بلوار فرزانگان به بزرگراه شهید اردستانی، کاهش ترافیک در محور بلوار بعثت و عاشق اصفهانی، افزایش ایمنی، کاهش آلودگی هوا، خطرات و تصادفات جاده‌ای را تامین می‌کند.

وی تصریح کرد: پروژه احداث ادامه بلوار فرزانگان از تیرماه سال ۹۷ در منطقه ۱۴ آغاز شده و ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مظفر مساحت کل پروژه را ۱۵۸ هزار و ۴۰۰ مترمربع عنوان کرد و گفت: کل مسیر احداث بلوار نیاز به آزادسازی داشته و عملیات عمرانی آن شامل تعریض میدان فرزانگان، میدان ورزش، میدان امید و بلوار فرزانگان است؛ همچنین فضای سبز در این پروژه به مساحت ۳۵ هزار مترمربع اجرا خواهد شد.

وی هزینه اجرایی این پروژه را حدود ۱۴ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها این پروژه تا پایان سال‌جاری تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در ادامه این پروژه بخش‌هایی از حلقه حفاظتی نیز در دست اجرا است که به پروژه تقاطع غیر همسطح آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی در محدوده مناطق ۱۰ و ۱۴ وصل می‌شود و اجرای این پروژه نیز با پیشرفت ۷۳ درصدی با ۴۹۰۰ متر مربع پل‌سازی در فضایی به مساحت ۲۱۰ هزار مترمربع در دست اقدام است.

وی گفت: عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیر همسطح آفتاب آذرماه سال گذشته آغاز شده و برآورد هزینه‌های آن حدود ۱,۰۵۱ میلیارد ریال است.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

سخنگوی وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا و فوتی ناشی از کروناویروس جدید در کشور را اعلام کرد.