کد خبر: ۱۰۷۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
معاون وزیر بهداشت:
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی با بیان اینکه بیماری کرونا ویروس مسری است ولی مرگ و میر آن از آنفلوآنزا کمتر است، تأکید کرد: مردم باید مسائل بهداشتی را رعایت کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، قاسم جان بابایی در گفت‌وگو با خبرنگاران که در دانشگاه علوم پزشکی قم انجام شد، با بیان اینکه بیماری کرونا ویروس مسری است ولی مرگ و میر آن از آنفلوانزا کمتر است، گفت: این بیماری در چین ۷۵ هزار نفر را مبتلا کرده و نسبت کشته شدگان به مبتلایان بسیار کم است و در اطفال نیز مرگ مشاهده نشده است.

وی با اشاره به فوت ۲ نفر بر اثر ابتلاء به کروناویروس در قم، اظهار داشت: این ویروس به دلیل اینکه مسری است امکان درگیری بالایی دارد و احتمال مشاهده بیماری در سایر استان‌ها نیز وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزشی پزشکی افزود: دو مورد تشخیص اولیه بیماری کرونا در قم مثبت بوده و آزمایش ژنتیک و تشخیص نهایی در حال بررسی است و این مسئله نیز امروز به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه کشورهای همسایه طی هفته‌های گذشته گرفتار این بیماری شدند و این بیماری در کشور ما با تأخیر ورود پیدا کرده است، گفت: در حال حاضر بیمارستان کامکار برای درمان این بیماری اختصاص یافته است و در صورت لزوم از بیمارستان فرقانی نیز استفاده خواهد شد.

جان بابایی ضمن توصیه به مردم مبنی بر رعایت مسائل بهداشتی، گفت: اصلاً جای نگرانی نیست و شرایط تحت کنترل است و ماسک به اندازه کافی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در صورت مشاهده علائم بیماری همچون تب و سرفه باید به پزشک مراجعه شود، تأکید کرد: در سراسر کشور بیمارستان‌هایی برای مقابله با کرونا مشخص شده و از نظر دارو و امکانات کمبودی وجود ندارد.

معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزشی پزشکی با اشاره به اینکه لوازم مصرفی حفاظتی برای پرسنل و بیماران آماده شده است، بیان کرد: دیروز گروهی از اداره‌کل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در قم مستقر شده و به رئیس دانشگاه کمک می‌کنند و بنده نیز در قم می‌مانم تا نگرانی‌ها به حداقل برسد.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، وزیر بهداشت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.