کد خبر: ۱۰۷۷۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
معاون شهردار مشهد گفت: دبیرخانه شهر ترمیمی با محوریت معاونت خدمات شهری در شهرداری مشهد راه‌اندازی شده و مشهد در این حوزه در سطح کشور پیشگام است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی یعقوبی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: عدالت ترمیمی ضرورتاً به معنای حذف تنبیه و مجازات نیست بلکه قصد آن رفع اختلاف بین مردم از طریق صلح، سازش و پوشش رفع تمامی مشکلات ایجاد شده از جرم و تخلف است، به عبارت بهتر در این رویکرد، مسئله رفع مشکل ایجاد شده، نتایج آن و امتناع سازی و متنبه سازی متخلف است و هدف سزا دهی متخلف نیست.

وی افزود: اساس این عدالت تغییر نگرش نسبت به روش کنترل عوامل جرائم، تخلفات و اختلافات شهری و توسعه فرهنگ مدارا، گفت وگو و همدلی است.

یعقوبی گفت: توسعه فرهنگ گفت وگو بین شهروندان و مدیریت شهری از دیگر اهداف ایجاد این دبیرخانه است که در این خصوص می‌توان به برگزاری همایش‌های توجیهی با اداره کل آموزش و پرورش در خصوص مدرسه ترمیمی، همایش توجیهی در دانشگاه‌ها در خصوص دانشگاه ترمیمی، برگزاری همایش توجیهی با کانون وکلای دادگستری در خصوص وکلای ترمیمی، برگزاری همایش با گروه‌های مردم نهاد (سمن‌ها) در خصوص سمن‌های ترمیمی و نیز شهرداری ترمیمی، پلیس ترمیمی و وکلای ترمیمی است.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد افزود: هم اکنون درصدی از بودجه مدیریت شهری صرف پوشش رفع تبعات تخلفات در شهر (جمع آوری زباله و سدمعبر ) می‌شود که در راستای یافتن راهکار رفع این معضلات، نخستین اتاق فکر ترمیمی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد این دبیرخانه علاوه بر تمرکز فعالیت‌ها، محلی برای پشتیبانی و حمایت علمی اعضای این دبیرخانه است و این یعنی تمامی سیاست‌ها، فرهنگ سازی‌ها در این باره از این حوزه ابلاغ و طبق ساختار ادارات اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند با ارائه پیشنهادات خود دبیرخانه را در گسترش این فرهنگ یاری کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.