کد خبر: ۱۰۷۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
هواپیمایی که با همکاری انگلیس و استرالیا تولید شده‌است با استفاده از انرژی خورشیدی می‌تواند یک سال بی‌وقفه پرواز کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، آزمایشگاه علوم و فناوری دفاعی انگلیس (DSTL) و گروه علمی و فناوری دفاعی استرالیا (DSTG) با همکاری هم توانسته‌اند هواپیمایی تولید کنند که با استفاده از انرژی خورشیدی یک سال بیوقفه پرواز می‌کند.

نام تجاری این هواپیما PHASA-3  است و نیروی پیشران خود را از موتور‌های برقی دریافت می‌کند و تأمین‌کننده نیروز این موتورهای برقی هم انرژی خورشیدی است.

این هواپیما که پروسه ساخت آن از سال قبل آغاز شده بود توانست اولین پرواز آزمایشی خود را در جنوب استرالیا با موفقیت پشت سر بگذارد.

از جمله وظایف تعریف شده برای این هواپیما جایگزینی‌ آن برای انجام برخی وظایف ماهواره‌هاست، چرا که هزینه‌های ساخت آن بسیار کمتر از ماهواره است. همچنین از این هواپیما‌ها می‌توان برای پیشبرد برخی اهداف نظامی و غیرنظامی ، از جمله نظارت، ارتباطات، امنیت، سنجش از دور، کنترل محیط زیست، ردیابی آتش سوزی جنگل‌ها و نظارت دریایی استفاده کرد.

ویژگی‌های فیزیکی این هواپیما همانطور که در تصویر آمده عبارت‌است از: طول بال 35 متری، بدنه یکپارچه کامپوزیتی کربنی و وزن 150 کیلوگرمی که امکان پرواز در ارتفاع 21 هزار متری از سطح زمین و رسیدن به سرعت 145 کیلومتر در ساعت برای آن متصور است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.