کد خبر: ۱۰۷۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
پس از رایزنی‌های گسترده با دولت و نهادهای مسئول برای اولین‌بار، امسال دانشجومعلمان آموزش و پرورش هم عیدی می‌گیرند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در صفحه شخصی خود در توئیتر با هشتگ خبر خوب نوشت: "پس از رایزنی‌های گسترده با دولت و نهادهای مسئول برای اولین‌بار، امسال دانشجومعلمان آموزش و پرورش هم عیدی دریافت خواهند کرد.

با توجه به اینکه دانشجومعلمان تاکنون تنها به عنوان دانشجو محسوب می‌شدند، عیدی دریافت نمی‌کردند که مقرر شد با توجه به اینکه آنها استخدام آموزش و پرورش هستند، امسال به آنها عیدی تعلق بگیرد".


پیش از این پرداخت عیدی به دانشجومعلمان محل اختلاف نظر میان مسئولان آموزش‌وپرورش و نمایندگان مجلس بود.

پیش از این علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش با تأکید براینکه دانشجومعلمان عیدی نمی‌گیرند چون در حال تحصیل‌اند، گفته بود: دولت میزان و نحوه پرداخت عیدی کارکنانش را هرساله طبق مصوبه‌ای مشخص و ابلاغ می‌کند و در آن قید شده که ملاک، اشتغال به خدمت تمام‌وقت است و هرچقدر از میزان اشتغال آنها کم شود از عیدی آنها نیز کسر می‌شود، سؤال این است که؛ آیا دانشجومعلمان مشغول به تحصیل هستند یا مشغول به کار؟ بر اساس قانون متعهدین به خدمت، دانشجومعلمان را رسمی کرده‌ایم ولی آنها اشتغال به کار ندارند بلکه مشغول به تحصیل هستند.

با این حال همان روز محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌‌وپرورش "البته به استناد نامه دیوان محاسبات که خطاب به وزیر آموزش‌وپرورش خواسته بود تا وضعیت پرداخت عیدی به دانشجومعلمان را به نسبت تحصیل تمام وقت آنها در سال 98 مشخص کند" از پرداخت عیدی به دانشجومعلمان خبر داد.

براین اساس طبق اعلام معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌‌وپرورش، 70 هزار دانشجو معلم مشمول دریافت عیدی هستند که 45 هزار نفر از آنان تمام‌وقت بوده و عیدی کامل دریافت خواهند کرد.

25 هزار نفر از دانشجو معلمان نیمه‌وقت هستند که از اشتغال به تحصیل تمام‌وقت فاصله گرفته‌اند و متناسب با همان و بر اساس مجوزهای موجود پرداخت عیدی به آنان نیز صورت خواهد گرفت.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.