کد خبر: ۱۰۷۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد در مرکز 137 خبر داد
مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد از تحقق حدود 3 هزار میلیارد تومان از درآمدهای نقدی مصوب 3 هزار و 500 میلیارد تومانی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمود برهانی که با حضور در مرکز 137، پاسخگویی سوالات شهروندان در خصوص پویش شهر بیست و ارائه تخفیف 20 درصدی به پرداخت های نقدی شهروندان از سوی شهرداری بود، بیان کرد: امسال با مصوبه شورای شهر، تخفیف های 20 درصدی برای پرداخت های نقدی شهروندان در حوزه بدهی های ساختمانی و عوارض از 12 بهمن ماه و آغاز دهه فجر، اجرایی شد که تا 15 اسفند ماه نیز ادامه دارد و در ادامه نیز تا پایان سال جاری، شهروندان از تخفیف 18 درصدی در پرداخت های نقدی خود برخوردار خواهند شد.
وی افزود: اجرای این طرح، سوالاتی را در ذهن شهروندان ایجاد می نماید که مرکز ارتباطات مردمی شهرداری مشهد، بهترین راه برای پاسخگویی به سئوالات شهروندان در این خصوص می باشد. تا امروز، بیش از دو هزار و 200 شهروند در تماس با 137، توسط کارشناسان این مرکز در راستای مصوبه تخفیف 20 درصدی راهنمایی شده اند.
پاسخگویی سوالات 2200 شهروند توسط کارشناسان 137 در خصوص تخفیف های 20 درصدی
برهانی با اشاره به اینکه عوارض و بدهی های ساختمانی، بهای خدمات پسماند، بهای خدمات آتش نشانی و عوارض کسب و پیشه که مرجع وضع آنها، شورای اسلامی شهر است، شامل تخفیف های 20 درصدی می شود، عنوان کرد: هر قبض عوارض نوسازی شامل آیتم های متعددی است که بخشی از این آیتم ها مانند عوارض نوسازی، مصوبه مجلس بوده و شامل تخفیف نمی شود، اما مواردی مانند بهای خدمات پسماند و بهای خدمات آتش نشانی و همچنین بدهی های معوقه این آیتم ها، شامل این تخفیف ها می شود.
وی با بیان این مطلب که تعداد پرداخت کنندگان عوارض، با اجرای مصوبه تخفیف 20 درصدی، حدود 30 درصد افزایش داشته است، گفت: از سال گذشته، چاپ و توزیع جمعی قبوض کاغذی عوارض نوسازی و کسب و پیشه در شهر مشهد در راستای سیاست های کلی دولت و شعار هوشمندسازی این دوره مدیریت شهری، انجام نمی شود و شهروندان با زیرساخت های ایجاد شده، می توانند با مراجعه به سامانه avarez.mashhad.ir با صرف کمترین زمان، به آسانی، عوارض نوسازی، کسب و پیشه و خودرو خود را پرداخت نمایند.
مدیر کل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد خاطرنشان ساخت: از بودجه نقدی مصوب 3 هزار و 500 میلیارد تومانی سال 98 ، تا کنون، 3 هزار میلیارد تومان از درآمدهای نقدی شهرداری مشهد در سال جاری محقق شده است که رشد خوبی نسبت به گذشته داشته ایم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.