کد خبر: ۱۰۷۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان:
دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: طی ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۹ کیلوگرم طلای قاچاق در استان کردستان کشف و ضبط شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی خداویسی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به کشفیات ارز قاچاق در استان کردستان طی سال جاری، اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال ۳۴۹ هزار و ۷۰۰ دلار و بیش از ۲۹ کیلوگرم طلا قاچاق کشف و ضبط شد.

خداویسی در خصوص دستگیری متهمین قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشت: از ابتدای امسال ۲ هزار و ۵۰۴ متهم دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است و در همین‌خصوص ۵۶ باند متلاشی و چهار هزار و ۲۷۶ پرونده قضایی برای متهمین تشکیل و یک هزارو ۴۹۴ وسیله نقیله توقیف شد.

وی با بیان کاهش ۷۲ درصدی کشفیات قاچاق دام نسبت سال گذشته گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۲ هزار و ۴۶۵ راس احشام قاچاق کشف شد که در مدت مشابه سال گذشته این میزان هشت هزارو ۹۱۸ راس بود.

خداویسی در خصوص کشفیات کالاهای سلامت محور قاچاق افزود: در ۱۰ ماهه امسال با کاهش ۵۵ درصدی ۵۴۰ هزار و ۸۲۰ قلم لوازم آرایشی بهداشتی و افزایش ۴۰ درصدی پنج میلیون و ۶۰۷ هزار و ۲۶۳ قلم داروی قاچاق، پنج هزارو ۹۷۸ کیلوگرم چای قاچاق و با کاهش ۸۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این بازه زمانی کشف شد.

وی با تاکید بر کاهش قاچاق سیگار در مقایسه با سال قبل ادامه داد: با کاهش ۱۳ درصدی، طی ۱۰ ماهه امسال ۴۴ میلیون و ۵۵۴ هزارو ۶۶۲ نخ سیگار قاچاق کشف شد که در مدت مشابه سال گذشته ۵۱ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۶۵۹ نخ سیگار قاچاق کشف شد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان افزود: با کاهش ۴۲ درصدی ۹ هزار و ۳۲۱ دستگاه موبایل، شش هزارو ۶۰ دستگاه صوتی و تصویری، هفت هزارو ۵۵۸ دستگاه لوازم خانگی و ۴۹ هزار و ۵۷۵ قطعه لوازم یدکی به ظن قاچاق طی ۱۰ ماهه امسال کشف شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.