کد خبر: ۱۰۷۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: میانگین خودکشی در جهان در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۰.۵ نفر است که در کشور ما این آمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۶.۲ نفر است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تقی رستم وندی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور صبح امروز در حاشیه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این جلسه به بحث سیمای کلی خودکشی در کشور پرداخت.

وی افزود: از سال ۹۵ تقسیم کاری بین وزارت بهداشت که متولی مباحث خصوصی است و دیگر سازمان‌ها و نهادها در کشور انجام شده بود.

رستم وندی اظهار داشت: از همان سال برنامه‌ای در این خصوص تدوین شد و امروز گزارش‌های خوبی از وزارت کشور و پزشکی قانونی در این جلسه خوانده شد.

رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: موضوع خودکشی در اقشار مختلف جامعه مورد بررسی قرار گرفت و خودکشی در کشورمان شامل حال دانشجویان و دانش آموزان هم شده است.

وی افزود: در ۱۵ سال گذشته شیب افزایش خودکشی را در کشور شاهد بودیم و با توجه به مسائل روان، اخلاقی و شرعی باید به این موضوع اهمیت بیشتری دهیم.

رستم وندی گفت: میانگین خودکشی در جهان در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۰.۵ نفر است که در کشور ما این آمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۶.۲ نفر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنا داریم در این بازه ۷ ساله، جلوی افزایش شیب خودکشی را بگیریم و حدود ۱۰ درصد کاهش داشته باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.