کد خبر: ۱۰۷۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
پسر نوجوان که در پارک شهرری دست به جنایت زده بود، دیروز در دادگاه مورد بخشش بزرگ قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد، ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند.

وی گفت: احسان ۱۶ ساله متهم است که زمستان سال ۹۷ وقتی که ۱۵ سال و نیم داشت در درگیری در پارکی در شهرری پسر ۱۶ ساله‌ای به نام فربد را با ضربه چاقو کشته است. اکنون با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده، برایش اشد مجازات می‌خواهم.

سپس پدر و مادر فربد در جایگاه ایستادند و در حالی که اشک می‌ریختند از قصاص صرف نظر کردند.

پدر قربانی به قضات گفت: کشته شدن فربد داغ بزرگی بر دل من و همسرم بود و ما می‌خواستیم که قاتل قصاص شود، اما، چون احسان هنگام وقوع جرم نوجوان و هم سن و سال پسرمان بود نمی‌توانیم برای او تقاضای قصاص را مطرح کنیم به همین دلیل با دریافت دیه رضایت می‌دهیم.

سپس متهم که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود، در جایگاه ویژه ایستاد و در تشریح جزئیات ماجرا گفت: من اصلاً فربد را نمی‌شناختم و هرگز او را ندیده بودم. یک روز همراه با برادرم به پارکی در شهر ری رفته بودیم که فربد پایش را جلوی پایم انداخت که به زمین افتادم. من که عصبانی شده بودم، به او گلایه کردم و دعوا میان ما بالا گرفت، اما برادرم میانجی گری کرد و دعوا تمام شد.

وی ادامه داد: دو هفته از این ماجرا گذشته بود و من همراه پسر عمه ام بار دیگر به پارک رفته بودیم. چون هوا سرد بود می‌خواستیم از یک دست فروش کلاه بخریم که فربد را دوباره دیدم. او به سمت پسرعمه ام آمد و او دست داد. من که فکر می‌کردم او پسر عمه ام را می‌شناسد، با او دست دادم، اما فربد دستم را کشید و همراه دوستانش مرا کتک زد. آن‌ها با چاقو چند ضربه به من زدند و من برای دفاع از خودم چاقویی را که پسرعمه ام همراه داشت ازاو گرفتم و یک ضربه به فربد زدم.

این متهم در حالی که سرش را پایین انداخته بود، گفت: ما هردو خونی روی زمین افتاده بودیم. چون پایم خون ریزی شدیدی داشت پسرعمه ام مرا به بیمارستان رساند و فربد همراه دوستانش رفت، اما صبح روز بعد فهمیدم او جان سپرده است. من واقعاً قصد کشتن فربد را نداشتم و مرگ او اتفاقی رخ داد.

این متهم روبه اولیای دم گفت: باور کنید من فقط برای این که خودم را نجات بدهم چاقو کشیدم و حالا پشیمان هستم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

سخنگوی وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا و فوتی ناشی از کروناویروس جدید در کشور را اعلام کرد.