کد خبر: ۱۰۷۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امشب بارش سنگین برف برای کردستان، جنوب آذربایجان غربی، قزوین، زنجان و شمال کرمانشاه داریم که باعث اختلال تردد در محور‌های کوهستانی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فریبا گودرزی گفت: از بعدازظهر امروز یک سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که باعث می‌شود ابتدا در شمال غرب و به تدریج در غرب کشور بارش برف آغاز شود.

وی  افزود: از اواخر وقت امروز یکشنبه با شمالی شدن جریان در غرب دریای خزر بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما را برای اردبیل و گیلان پیش بینی می‌کنیم؛ دوشنبه این سامانه تقویت می‌شود و علاوه بر این مناطق دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور را نیز در بر می‌گیرد و اواخر وقت دوشنبه این سامانه از کشور خارج می‌شود.

به گفته گودرزی، سه‌شنبه در پاره‌ای از نقاط شمال شرق، شمال غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش‌های پراکنده وجود دارد؛ چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می‌شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امشب بارش برف سنگین برای کردستان، جنوب آذربایجان غربی، قزوین، زنجان و شمال کرمانشاه داریم که باعث اختلال تردد در محور‌های کوهستانی، همچنین مه آلود بودن، کاهش دید و لغزندگی در این مسیر‌ها می‌شود. احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای در این محور‌ها توصیه می‌شود؛ همچنین به افرادی که قصد تردد در این مناطق را دارند توصیه می‌شود تجهیزات زمستانی همراه خود داشته باشند.

گودرزی در مورد آسمان پایتخت نیز گفت: آسمان امروز تهران کمی ابری و گاهی با وزش باد همراه است. از اواخر امشب با نفوذ این سامانه بارشی به استان تهران، آسمان به تدریج ابری می‌شود و تهران فردا در برخی ساعات بارش باران دارد؛ کمینه دمای هوای تهران امروز ۱ درجه سانتی گراد بود و بیشینه دمای پایتخت امروز به ۱۰ درجه سانتی گراد می‌رسد.

وی همچنین در مورد سردترین و گرم‌ترین مراکز استان کشور نیز گفت: شهرکرد امروز با دمای منفی ۹ درجه سانتی گراد سردترین و بندرعباس با ۲۷ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم‌ترین مراکز استان کشور بودند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.