کد خبر: ۱۰۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
رییس شورای شهر تهران با اشاره به انتخابات مجلس و لزوم مشارکت همگان گفت: باید بدانیم که با انفعال، تحریم و عدم مشارکت، صدای دیگران اعم از افراطیون داخلی و براندازان خارجی، بجای صدای اکثریت جامعه که خواهان بهبود شرایط زندگی و توسعه کشورند، شنیده می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی صبح امروز در آغاز جلسه شورای شهر تهران ضمن تبریک روز مادر گفت: حضور اجتماعی و تاثیرگذاری زن در جامعه، یکی از اهداف وکارکردهای مثبت اسلام در جامعه بود و نخستین زنان تاثیرگذار در اقتصاد و سیاست جامعه، خدیجه کبری و دخترش فاطمه زهرا (ع) بودند که در جامعه‌ای که دختران را زنده به گور می کرد و به زنان به دیدگاه شرم و ننگ می نگریست، به عنوان منتقد، پیشرو تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ظهور کردند و اثبات کردند که هیچ محدودیتی به فعالیت زنان قابل تحمیل نیست.

وی با بیان اینکه سهم پرسنل زن در مدیریت شهری تهران حدود یک پنجم و کمتر از نصف نسبت بانوان در دولت است و با وجود افزایش نسبت مدیریتی بانوان در این دوره مدیریت شهری هنوز با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم گفت: براساس بررسی‌های علمی، عملکرد زنان در دستگاه‌های اداری موجب افزایش نظم، کاهش رانت و فساد اداری و ایجاد رقابت حرفه‌ای می‌شود و باید ذهنیت جامعه را نسبت به باورهای خرافی، نادرست و جنسیت زده در مورد فعالیت حرفه‌ای بانوان اصلاح کرد.

هاشمی در ادامه بااشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نخستین نهاد تاسیس شده توسط جمهوری اسلامی بود و همزمان با چهل سالگی انقلاب، مجلس شورای اسلامی نیز به چهل سالگی رسید و جمعه این هفته، فصل جدید خود را آغاز می کند. انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی، با چالشهای متعددی مواجه شده است، چالش نسبت به تاثیرگذاری و جایگاه واقعی مجلس شورای اسلامی، چالش کارامدی و عملکرد مجلس دهم، بویژه اکثریت اصلاح طلب و اعتدالی آن، چالش نسبت به عملکرد تایید صلاحیتها و همچنین چالش کلی کشور در برخورد با مشکلات اقتصادی ناشی از تحریمها، موجب شده است تا فضای انتخابات هنوز گرم نشود.

وی در خاتمه به آن دسته از شهروندانی که به دلایل مختلفی هنوز برای مشارکت در انتخابات تصمیم نگرفته‌اند گفت: باید بدانیم که با انفعال، تحریم و عدم مشارکت، صدای دیگران اعم از افراطیون داخلی و براندازان خارجی، بجای صدای اکثریت جامعه که خواهان بهبود شرایط زندگی و توسعه کشورند، شنیده می شود.  در همین جا از شهروندان تهرانی می خواهم با حضور فعال در پای صندوقهای رای در جمعه، صدا و خواسته خود را به گوش همه برسانند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.