کد خبر: ۱۰۷۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
دهم دی‌ماه امسال بود که مردی سالخورده وارد کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس شد و گزارش یک سرقت را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، وقتی پرونده به دستور بازپرس به پایگاه‌چهارم پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد پیرمرد جزئیات سرقت را شرح داد. او گفت: من به تنهایی در خانه‌ام زندگی می‌کنم و به خاطر اینکه قادر به انجام کارهای شخصی‌ام نیستم تصمیم گرفتم تا یک مستخدم زن استخدام کنم برای همین در یکی از سایت‌های مجازی آگهی استخدام دادم. بعد از آن چند نفر تماس گرفتند و درباره شرایط کاری حرف زدند. در نهایت با یکی از تماس گیرندگان به توافق رسیدم. بعد از آن، آدرس خانه‌ام را به آن زن دادم و او ظهر روز هفتم دی‌ماه به همراه زن دیگری که همراهش بود به خانه‌ام آمد. زن جوان گفت که ۲۰‌ساله است و سهیلا نام دارد و زنی هم که همراهش بود را سمیرا معرفی کرد و گفت که او ۳۰‌ساله است. 

سهیلا گفت که سمیرا دخترخاله‌اش است که از شهرستان به تهران آمده و قرار است روز بعد به زادگاهش برود.

پیرمرد ادامه داد: بعد از آن بود که سهیلا شروع به کار کرد و مشغول انجام کارهای خانه شد. هنگام صرف شام او و سمیرا درباره محل نگهداری پول و طلاهایم از من سؤال کردند و من هم به آن‌ها اعتماد کردم و محل نگهداری پول و طلاهایم را به آن‌ها گفتم. هنگام خواب هم آن‌ها به اتاقی که برای استراحت مستخدم در نظر گرفته بودم، رفتند. صبح که از خواب بیدار شدم، دیدم که صبحانه را مهیا کرده‌اند. هنگام صرف صبحانه خودشان چای ساده خوردند و به من یک دمنوش تعارف کردند. لحظاتی بعد از خوردن دمنوش بود که ناگهان سرم گیج رفت و بعد بیهوش شدم.

شاکی ادامه داد: وقتی به هوش آمدم سهیلا و سمیرا را دیدم که کارتنی در دست دارند و از خانه خارج شدند. من هم آن‌ها را دنبال کردم و دیدم که سوار یک سواری پراید شده و از محل فرار کردند. با اطلاعاتی که مرد سالخورده در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان در محل حاضر شده و دوربین‌های مداربسته محل را بررسی کردند. آن‌ها در جریان بررسی دوربین‌ها بود که موفق شدند شماره پلاک خودروی پراید را به دست آوردند. بررسی‌ها نشان داد که راننده سواری پراید راننده تاکسی اینترنتی است که مورد تحقیق قرار گرفت. او گفت که دو زن جوان را در محله خیابان دماوند پیاده کرده است و اطلاعات دیگری ندارد.

در شاخه دیگری از تحقیقات بود که کارآگاهان موفق شدند، مخفیگاه دو زن جوان را حوالی میدان امام حسین شناسایی و ۱۶‌بهمن آن‌ها را بازداشت کنند.

دو متهم در اولین بازجویی‌ها جرمشان را انکار کردند، اما در تحقیقات بیشتر به سرقت اعتراف کردند. سهیلا گفت: بعد از بررسی آگهی استخدام در خانه پیرمرد ماجرا را با خواهرم در میان گذاشتم تا به این شیوه از خانه پیرمرد سرقت کنیم. بعد از آن در نقش مستخدم وارد خانه پیرمرد شدیم و او را بیهوش کردیم و اموال با ارزشش را سرقت و اموال سرقت شده را هم در خانه پدرم پنهان کردیم.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اطلاعاتی که دو متهم در اختیار پلیس گذاشتند اموال سرقت شده کشف و به شاکی تحویل داده شد. وی گفت: دو متهم با کامل شدن تحقیقات به دستور قاضی راهی زندان شدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.