کد خبر: ۱۰۷۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
شهردار تبریز تاکید کرد
شهردار تبریز گفت: حجم بارش اخیر برف کم‌سابقه بود و برای عبور از بحران همکاری مردم و دستگاه‌های خدمات‌رسان ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج شهین‌باهر اظهار کرد: در روزهای اخیر حجم بارش برف و برودت هوا در حدود ۲۰ سال گذشته بی سابقه بود و حتی در شرق تبریز ارتفاع برف به ۳۰ الی ۴۰ سانتی متر می‌رسید و برودت هوا موجب می‌شود که بازگشایی معابر با مشکل مواجه شود.

وی ادامه داد: نمک‌پاشی که شهرداری‌ها انجام می‌دهند، می‌دانیم که در دمای زیر ۹ درجه جوابگو نیست و به همین خاطر برای بازگشایی معابر قطعاً به همیاری مردم نیازمندیم.

شهردار تبریز درباره محلول‌پاشی در سطح معابر شهر نیز تأکید کرد: محلول ترکیبی از نمک و دیگر مواد است که در دمای منفی ۹ درجه کارایی ندارد.

شهین‌باهر افزود: باید قبول کنیم که در روزهای اخیر بحران اتفاق افتاده است و مردم و دیگر نهادها باید به کمک شهرداری بشتابند؛ همانطور که در دیگر بحران‌ها همه مردم و ادارات ورود می‌کنند، در این موضوع نیز بایستی شاید همیاری و همکاری نهادهای مختلف باشیم.

وی اولویت شهرداری در برف‌روبی را مسیرهای اصلی دانست و اضافه کرد: اولویت ما در وهله نخست، مسیرهای اصلی و سپس مسیرهای فرعی است و در ادامه تعدادی از کوچه‌های اصلی را مورد توجه قرار می‌دهیم، اما تمامی دستگاه‌ها و امکاناتی که شهرداری دارد، جوابگو نیست.

شهردار تبریز با بیان اینکه هزار و ۸۰۰ کارگر و پاکبان سه روز به صورت شبانه روز فعالیت کردند، خاطرنشان کرد: انتظار داریم مردم نیز همکاری کنند و هم اکنون شاهد هستیم که شهروندان نیز در برف روبی کمک حال شهرداری هستند.

شهین باهر با اشاره به فعالیت تاکسی در روزهای برفی افزود: در بحث حمل نقل، رفت و آمد تاکسی‌ها سخت شده است و به تاکسیرانی ابلاغ کردیم تا کم کاری رخ ندهد و بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.

وی اظهار کرد: همانطور که هواشناسی پیش بینی کرده است در چند روز آینده بارش‌های مشابهی خواهیم داشت و من از مردم و دیگر نهادها می‌خواهم پای کار آمده و کمک کنند. البته اگر نقصی هم در کارمان بوده باشد، از تمام شهروندان عذرخواهی می‌کنم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.