کد خبر: ۱۰۷۵۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
مدیر منطقه هفت شهرداری تبریز خبر داد
مدیر منطقه هفت شهرداری تبریز از جمع آوری دو هزار و ۷۵۰ تن زباله در سطح منطقه طی ۹ ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اکبر پور خردمند با اشاره به عملکرد معاونت خدمات شهری و اجرایی در زمینه تنظیف و پاکسازی منطقه، اظهار کرد: تنظیف و پاکسازی منطقه در سه زمینه جمع آوری زباله، لجن و نخاله انجام می‌شود که از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه دو هزار و ۷۵۰ تن زباله، سه هزار و ۵۶۰ تن لجن از سطح کانال‌ها و هزار و ۸۴۰ تن نخاله از زمین‌های خالی جمع آوری شده است.

وی جمع آوری نخاله از زمین‌های خالی و بایر، رفع زوائد بصری و نازیبائی‌های شهری، مقابله با حیوانات موذی و از بین بردن حشرات سمی را از اهم مواردی عنوان کرد که در برنامه پاکسازی نیروهای خدمات شهری منطقه هفت در قالب تنظیف و پاکسازی عملیاتی شده است.

مدیر منطقه هفت شهرداری تبریز لایروبی و پاکسازی کانال‌ها را از مهمترین اقدامات نیروهای خدمات در فصل‌های بارندگی عنوان کرد و گفت: در راستای هدایت صحیح آب‌های سطحی و جلوگیری از آبگرفتگی، تمامی کانال‌ها پاکسازی می‌شود که طی ۹ ماه، ۵۶۰ تن لجن جمع آوری شده است.

پورخردمند اضافه کرد: طی لایروبی‌هایی که در طول سال از کانال ائلی سو انجام شده است، بخشی از پسماندهای جمع آوری شده شامل نخاله‌های ساختمانی، فاضلاب و پسماندهای خانگی و واحدهای صنفی بود که در صورت همکاری و توجه شهروندان در مدیریت صحیح پسماندهای خود، تفکیک پسماندهای قابل بازیافت و رها نکردن نخاله‌های ساختمانی به مسیر کانال‌ها، می‌توان منابع پروژه‌های لایروبی را کاهش داده و صرف توسعه فضای سبز و حفظ محیط زیست کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.