کد خبر: ۱۰۷۵۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در آذربایجان غربی با کمبود مراکز پزشکی قانونی مواجهه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،عباس مسجدی امروز ۲۶بهمن ماه در مراسم افتتاح ساختمان اداری و معاینات پزشکی قانونی آذربایجان غربی افزود: در آذربایجان غربی به ویژه در شهرستان های شمال استان همچون چالدران با مشکل کمبود مرکز پزشکی قانونی مواجهه هستیم که با تخصیص اعتبار امید است این مشکل برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶ میلیون پرونده به قوه قضائیه جهت رسیدگی ارسال شده است، تصریح کرد: در سال گذشته سازمان پزشکی قانونی در حوزه کارشناسی و پزشکی ۲.۵ میلیون نظر کارشناسی برای سازمان قوه قضائیه ارسال کرده است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به تعداد مراکز فعال پزشکی قانونی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳۷۵مرکز پزشکی قانونی در کشور فعال است و ۱۵۰ شهرستان نیز با مشکل نبود مراکز پزشکی قانونی روبرو هستند.

 مسجدی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در حوزه سلامت و پزشکی یک سرمایه گذاری تاثیرگذار است، یاد آورشد: اگر کشوری می خواهد توانمند و قدرتمند شود باید باید به رشد علم در همه زمینه ها توجه کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حوزه علم پزشکی قانونی کشور رشد خوبی داشته و در حال حاضر در ۸ استان کشور آزمایشگاه تشخیص DNA فعال است و در سال آینده نیز کیت های‌ DNA داخلی وارد بازار خواهد شد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار کرد: در جریان سقوط هواپیمایی اوکراینی تیم های کارشناسی که از کانادا و انگلیس آمده بودند از عملکرد و پیشرفت های حوزه پزشکی قانونی ایران متعجب بودند که این نشان از پیشرفت حوزه پزشکی قانونی کشور است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.