کد خبر: ۱۰۷۵۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در آذربایجان غربی با کمبود مراکز پزشکی قانونی مواجهه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،عباس مسجدی امروز ۲۶بهمن ماه در مراسم افتتاح ساختمان اداری و معاینات پزشکی قانونی آذربایجان غربی افزود: در آذربایجان غربی به ویژه در شهرستان های شمال استان همچون چالدران با مشکل کمبود مرکز پزشکی قانونی مواجهه هستیم که با تخصیص اعتبار امید است این مشکل برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶ میلیون پرونده به قوه قضائیه جهت رسیدگی ارسال شده است، تصریح کرد: در سال گذشته سازمان پزشکی قانونی در حوزه کارشناسی و پزشکی ۲.۵ میلیون نظر کارشناسی برای سازمان قوه قضائیه ارسال کرده است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به تعداد مراکز فعال پزشکی قانونی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳۷۵مرکز پزشکی قانونی در کشور فعال است و ۱۵۰ شهرستان نیز با مشکل نبود مراکز پزشکی قانونی روبرو هستند.

 مسجدی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در حوزه سلامت و پزشکی یک سرمایه گذاری تاثیرگذار است، یاد آورشد: اگر کشوری می خواهد توانمند و قدرتمند شود باید باید به رشد علم در همه زمینه ها توجه کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حوزه علم پزشکی قانونی کشور رشد خوبی داشته و در حال حاضر در ۸ استان کشور آزمایشگاه تشخیص DNA فعال است و در سال آینده نیز کیت های‌ DNA داخلی وارد بازار خواهد شد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار کرد: در جریان سقوط هواپیمایی اوکراینی تیم های کارشناسی که از کانادا و انگلیس آمده بودند از عملکرد و پیشرفت های حوزه پزشکی قانونی ایران متعجب بودند که این نشان از پیشرفت حوزه پزشکی قانونی کشور است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور دکتر صادقی شاهدانی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام و آقای فرقانی دبیر شورای عالی سیاست گذاری باشگاه تحریم ها و منوچهر متکی وزیر اسبق وزارت امور خارجه پیرامون بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها از شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.
خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

امروز ۲۷ دی ماه ۹۸ نماز جمعه تهران در مصلی به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه شد.