کد خبر: ۱۰۷۵۵۰
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
نوذرپور در مراسم افتتاح 55 پروژه شهری مطرح کرد
شهردار منطقه 22 از افتتاح 91 پروژه شهری در این منطقه در دوره اخیر مدیریت شهری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی نوذرپور صبح امروز در مراسم افتتاح ۵۵ پروژه در منطقه ۲۲ که با حضور محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) اظهار کرد: درصد انتصاب بانوان در منطقه ۲۲ از ۹ درصد به 20 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر 18 نفر از بانوان در این منطقه پست های مدیریتی دارند و امیدواریم این حضور پررنگ تر شود.

شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی و فرهنگی در این منطقه عنوان کرد: در این دوره از مدیریت شهری ۹۱ پروژه در منطقه ۲۲ افتتاح شده است که سهم بسزایی در افزایش کیفیت زندگی شهروندان داشته اند. واقعیت این است که منطقه ۲۲ در بخش شهری ۵ هزار و ۸۵۰ هکتار وسعت دارد و با احتساب حریم آن وسعت آن به طور کلی به ۲۴ هزار هکتار می رسد.

وی تصریح کرد: پیش بینی می کنیم امسال جمعیت این منطقه به ۲۰۰ هزار نفر برسد. این در حالی است که ما 8 روستا نیز در محدوده این منطقه داریم. لازم به یادآوری است که ورزشگاه آزادی، دو بوستان جنگلی، دریاچه خلیج فارس، دو رودخانه و مجموعه های تجاری مختلف از دارایی های این منطقه محسوب می شوند.

نوذرپور ادامه داد: منطقه ۲۲ از سه دهه پیش در کنار محدوده تهران شکل گرفته و جمعیت ابتدا در کنار رود دره کن ساکن شده است و از سال ۶۵ شکل گیری منطقه آغاز شد. سال ۷۸ بعد از تصویب طرح تفصیلی مدیریت شهری منطقه ۲۲ آغاز می شود و این منطقه دو بافت قدیمی و جدید دارد. بافت قدیمی مسکونی بوده و سطح زندگی مناسبی در آن جریان دارد اما در بافت جدید ساخت و سازهای اواخر دهه هشتاد را شاهد هستیم و این در حالی است که در این بخش شاهد کاهش سرانه های خدماتی بوده ایم.

شهردار منطقه ۲۲ گفت: امروز ۵۵ پروژه افتتاح می شود که در شش محور تفکیک می شوند که بخشی از آن ها معابر و زیرساختی است و بخشی فرهنگی و اجتماعی و گردشگری. حجم پروژه های اجرا شده یک میلیون متر مربع است که باعث می شود ۶ متر به سرانه های خدماتی منطقه افزوده شود.

وی تصریح کرد: مجموعا ۶۲۰ میلیارد تومان هزینه برای این پروژه ها صرف شده است که حدود ۲۰ میلیارد آن را بخش خصوصی تامین کرده است. ساخت بازار میوه و تره بار، دهکده مهربانی، سایت چیپر(تولید چیپس رنگی از سرشاخه های درختان) نیروگاه خورشیدی، پایانه تاکسیرانی و ساخت ۷ معبر عمومی از جمله اقدامات این منطقه بوده است.

نوذرپور اضافه کرد: مناسب سازی سرویس های بهداشتی، گذر فرهنگی تاراژ، بوستان تندرستی، کتابخانه بوستان چیتگر، پاتوق محله یاسمن، بهسازی معبر بلوار امیرکبیر برای معلولان از دیگر اقدامات بوده است.

شهردار منطقه ۲۲ در خصوص پایانه تاکسیرانی میدان المپیک و تأثیر آن در کاهش ترافیک آن منطقه نیز گفت: این پایانه ۱۴۰۰ متر وسعت و ظرفیت پذیرش بیش از ۶۰ تاکسی را دارد.

نوذرپور به مشخصات دهکده مهربانی مخصوص نگهداری سگ های بلاصاحب اشاره و عنوان کرد: در این مرکز ۱۷ هزار متر مربعی قرار است بیش از هزار سگ بلاصاحب نگهداری شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور دکتر صادقی شاهدانی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام و آقای فرقانی دبیر شورای عالی سیاست گذاری باشگاه تحریم ها و منوچهر متکی وزیر اسبق وزارت امور خارجه پیرامون بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها از شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.
خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

امروز ۲۷ دی ماه ۹۸ نماز جمعه تهران در مصلی به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه شد.